Відбулась проща до Риму з нагоди 150 річниці від канонізації святого Йосафата Кунцевича

Протягом двох днів (24-25 червня) відбувалася Ювілейна проща, яка присвячена 150 річниці від канонізації святого Йосафата Кунцевича, мученика за єдність християн. У ній взяли участь: глава УГКЦ Блаженніший Святослав Шевчук, владики УГКЦ, духовенство, чернецтво, зокрема, ієромонахи та монахи Василіянського Чину св. Йосафата і чисельно зібрані вірні.

Розпочалась проща Великою Вечірнею з литією в соборі святої Софії, яку очолив Блаженніший Святослав.

https://www.youtube.com/watch?v=uqvV5-Yb8-I

Опісля відбувся вечір духовної музики у виконанні хору студентів Івано-Франківської вищої духовної семінарії імені святого Йосафата.

Наступного дня опівдні учасники паломництва взяли участь у молитві «Ангел Господній» на площі Святого Петра у Ватикані з Святішим Отцем Франциском. Після проказування молитви «Ангел Господній» Папа звернувся до українців: «Особливо вітаю Верховного Архиєпископа, єпископів, священиків і вірних Української Греко-Католицької Церкви, як також паломників з Білорусі, які святкують 150-річчя канонізації святого Йосафата».

Вітаючи прочан, які зібралися на площі Святого Петра у Ватикані, він додав: «Духовно єднаюся з Божественною Літургією, яку ви незабаром відслужите в базиліці святого Петра, випрошуючи в Господа для кожного з вас мужності в християнському свідченні та дару миру для дорогої української землі».

О 13:00 год. розпочалася Архиєрейська Божественна Літургія на папському престолі в базиліці Святого Петра у Ватикані, яку очолив Предстоятель УГКЦ Блаженніший Святослав. Служити Літургію на головному престолі базиліки Святого Петра було привілеєм від Святішого Отця, як знак його турботи й близькості до України в цей непростий період в її історії.

В Євхаристійній молитві навколо престолу єдналися кардинал Курт Кох, Президент Папської Ради сприяння єдності християн, архиєпископ Циріл Васіль, ТІ, Секретар Конгрегації Східних Церков, митрополити та єпископи УГКЦ, що прибули на прощу не лише з України, але навіть з Канади та інших країн діаспори, приблизно сто священиків, між якими – ченці Василіянського Чину святого Йосафата на чолі з Протоархимандритом о. Ґенезієм Віомаром, що прибули з різних провінцій Чину, та священики з Білорусі разом з провідником місцевих греко-католиків архимандритом Сяргеєм Гаєком.

Богослуження своїм співом звеличив хор Івано-Франківської духовної семінарії святого Йосафата, разом з яким Всевишнього славословили численні сестри різних Чинів і Згромаджень і кілька тисяч прочан. Були присутні представники дипломатичного корпусу, зокрема, Посол України при Святому Престолі Тетяна Іжевська та Посол Канади при Святому Престолі Деніс Савойя. Прислуговували при престолі та дбали про порядок студенти Папської Української Колегії святого Йосафата. Кількадесять священиків уділяли Святе Таїнство Покаяння.

«Ми сьогодні просимо, щоби Господь Бог надихнув серця усіх християн України вогнем, прагненням святого Йосафата до єдності; “Щоб усі були одно!” – як про це молився і заповідав нам наш Спаситель», – підкреслив Блаженніший Святослав Шевчук, Глава і Отець УГКЦ, проповідуючи під час Божественної Літургії

Проповідь Блаженнішого Святослава:

Вітаючи прочан наприкінці Святої Літургії, кардинал Курт Кох зазначив, що Святий Йосафат є прикладом християнського мучеництва, яке також довелося прожити всій УГКЦ, зокрема, в минулому столітті. Він відзначив, що в певний історичний період християни віддавали життя за те, щоб визнавати віру згідно з власною конфесією, нерідко зазнаючи смерті з рук одні одних. Сьогодні ми знову є свідками не менш жорстоких, ніж колись, переслідувань християн, де всі Церкви і конфесії мають мучеників. Ми бачимо «екуменізм крові», як його називає Папа Франциск, коли християни, незалежно від конфесійної приналежності, зазнають переслідування і навіть смерть, лише за те, що є Христовими учнями.

«Екуменізм крові для Святішого Отця є найпереконливішим знаком екуменізму сьогодення. Молимося і надіємося, що кров настільки численних мучеників нашого часу стане засівом єдності єдиного Христового Тіла», – сказав кардинал Курт Кох, ще раз підкресливши, що мучеництво – це найвища форма свідчення віри, й усі ми покликані свідчити красу та істинність віри, до мужності свідчення, тобто, бути послідовними, вірогідно живучи вірою та даючи Євангелію людське обличчя. Глава УГКЦ подякував Президентові Папської Ради сприяння єдності християн за слово й участь в Євхаристійній молитві та ще раз запевнив, що УГКЦ не є перешкодою для екуменізму.

Далі Блаженніший Святослав повідомив, що Папа Франциск надає особливий відпуст учасникам цього богослуження, а тому запросив всіх проказати молитву в наміреннях Святішого Отця та уділив своє архиєрейське благословення.

https://www.youtube.com/watch?v=Hv_h9yLLK6Y

Після подячного «Многоліття» та молитви за Україну служителі перейшли до престолу святого Василія, під яким спочивають мощі святого Йосафата, щоб помолилися і прославити цього видатного українського святого.

За матеріалами: Радіо Ватикану

Читайте також:

Коментарів: 0

Увага! Коментарі відсутні! Прокоментуйте першим...

Ваш коментар