У Львові провели зустріч Патріаршої комісії у справах духовенства

8-11 травня відбулася зустріч Патріаршої комісії у справах духовенства у гостинних стінах Патріаршого дому в м. Львові, яка була організована Львівською духовною семінарією Святого Духа.

У своєму вступному слові голова Комісії владика Богдан (Данило) привітав членів Комісії, ректорів семінарій, доповідачів та гостей із різних областей України, з Європи, Північної Америки та Канади і пригадав, що цими днями виповнилося 12 років від заснування Комісії, яка в той час була ad hoc Комісія священичого виховання. Знаменним було те, що  перше засідання відбулося за присутності Блаженнішого Любомира Гузара.

Для того щоб краще зрозуміти, як Комісія може служити Церкві, було запрошено отця Тараса Шагалу, адміністратора храму Святої Варвари у м. Відні, для презентації його дослідження “Пасторально-теологічний аналіз актуального стану та розвитку священства за останні 15 років на основі результатів соціологічно-емпіричного опитування серед священиків УГКЦ”. Дослідження о. Тараса враховувало основні актуальні труднощі священиків, їх основні потреби, хто служить для них доброю допомогою у служінні, а відтак, що має стояти в центрі священичої освіти та постійної формації.

Зважаючи на потреби академічної програми семінарій, о. Василь Рудейко запропонував уніфіковану програму літургійного богослов’я в семінаріях, враховуючи добове та тижневе коло. Цей курс матиме за завдання ознайомити із церковним вчення про щоденну молитву, покликаючись на основні церковні документи: Конституцію про Святу Літургію, Загальне впровадження у літургію часів, Інструкцію застосування літургійних приписів та інші.

Комунікація між комісіями є важливою для побудови ефективної співпраці. Тому, на запрошення владики Богдана (Данила), на зустріч Патріаршої комісії у справах духовенства були запрошені владики Михайло (Бубній), Богдан (Манишин) та Йосафат (Мощич). Кожен із владик, презентуючи актуальні проекти своїх комісій, рівно ж запропонував можливі шляхи найближчої співпраці.

На зустрічі Комісії була розглянута та затверджена ідея навчальної програми для отців префектів українських семінарій. Адже не легка праця префектів натрапляє на низку викликів, особливо на ті, які стосуються вирішення конфліктів, ідентифікації психологічних хвороб та побудови ефективної комунікації. Ця програми запланована на 23-27 жовтня 2017 року у стінах Патріаршого дому у м. Львові.

Не менш важливою була зустріч у приміщенні Митрополичих палат Комісії із Митрополитом Львівським Ігорем (Возняком) та дотеперішнім Єпископом-помічником Львівським Венедиктом (Алексійчуком). Під час зустрічі було висловлено вдячність за гостинність Львівської митрополії та семінарії, а також обговорено очікування від майбутніх священиків, які сьогодні формуються у стінах семінарій УКГЦ.

З великою приємністю отці-ректори семінарій, члени Комісії, відвідали Львівську духовну семінарію Святого Духа, де відбулося представлення діяльності семінарійної спільноти, проект розпису семінарійного храму, виступ музичного семінарійного “SofiBand” та духового оркестру.

На завершення зустрічі о. Андрій Онуферко представив актуальні напрацювання підкомісії у справах постійної формації духовенства та презентував робочий план підкомісії на наступний рік.

Наступна зустріч Комісії запланована на 7-10 травня 2018 року в м. Айхштет (Німеччина).

Джерело: news.ugcc.ua

Читайте також:

Коментарів: 0

Увага! Коментарі відсутні! Прокоментуйте першим...

Ваш коментар