Прес-конференція про підсумки гуманітарної ініціативи

У Києві відбулась прес-конференція на тему: «Підсумки гуманітарної Ініціативи Папи Франциска «Папа для України»: яку допомогу отримали постраждалі внаслідок бойових дій?».

Акція «Папа для України» – це гуманітарна ініціатива Святішого Отця Папи Франциска, спрямована на допомогу жителям України, які постраждали від воєнних дій на Сході країни, незалежно від їх конфесійної приналежності, національності чи політичних переконань.

На заклик Його Святості Папи Франциска, в квітні 2016 року зібрано майже 16 мільйонів євро, з яких в католицьких парафіях Європи було зібрано 11 мільйонів євро, і 5 мільйонів Понтифік виділив з власного фонду.

За два роки Папською допомогою було охоплено близько 900 тисяч постраждалих внаслідок бойових дій осіб (прямих і непрямих бенефіціарів).

Акція «Папа для України» була доручена під нагляд Дикастерії зі Сприяння Цілісному Людському розвитку Святого Престолу, яку на даний час очолює Його Еміненція Кардинал Пітер Кодво Аппіах Тарксон.

З нагоди закінчення Акції Кардинал Тарксон відвідав Україну, з 16 по 18 листопада цього року, у супроводі Підсекретаря цієї ж Дикастерії, Монсеньйора Сеґундо Техадо Муньоза. Апостольський Нунцій Архієпископ Клаудіо Ґуджеротті неодноразово зустрічався з людьми, як постраждали внаслідок бойових дій, а також відвідував прифронтову територію.

Преосвященні Єпископи Католицької Церкви: Ян Собіло, Єпископ-Помічник Харківсько-Запорізький та Едуард Кава, Єпископ-Помічник Львівський – очолювали два етапи Акції «Папа для України». Кир Кеннет Новаківський, Єпископ Нью-Вестмінстерський для Українців (Канада), був радником цієї Акції.

Допомога надавалась по всій зоні ведення бойових дій та прилеглих територіях, а також в регіонах з найбільшим скупченням внутрішньо переміщених осіб – Харківська, Дніпропетровська, Запорізька, Київська області та місто Київ. В першу чергу, допомога була призначена для людей похилого віку, важкохворих, одиноких матерів та потребуючих сімей, які переживають скруту, постраждалих дітей, людей з інвалідністю.

Основні напрямки, в яких надавалась допомога:

- Тепло та відбудова, а саме: встановлення твердопаливних котлів, забезпечення людей паливом, утеплення будинків та закладів соціального призначення, відбудова житла, забезпечення теплим одягом тощо. Надана допомога – більше 6,2 млн. євро. Бенефіціари – більше 107 тисяч

- Охорони здоров’я, а саме: виїзд медичних бригад у важкодоступні населені пункти на лінії фронту, забезпечення медикаментами та товарами медичного призначення, проведення медичних оглядів та лікування в стаціонарних клініках, ремонт та оснащення медзакладів тощо. Надана допомога – більше 2,4 млн. євро. Бенефіціари – більше 440 тисяч

- Їжа та гігієна, а саме: забезпечення товарами першої необхідності, гігієнічними наборами, товарами для новонароджених, видача продуктових ваучерів, соціальний патронаж сімей з дітьми до 3 років, «гарячі» обіди для потребуючих, забезпечення людей з сільської місцевості посівним матеріалом, забезпечення доступу до чистої води тощо. Надана допомога – більше 5,7 млн. євро. Бенефіціари – більше 319 тисяч.

- Психосоціальна підтримка дітей та їх батьків, а саме: проведення дитячих денних таборів в прифронтових містах, підтримка діяльності дитячого табору з реабілітації та психоемоційного розвантаження, підтримка діяльності центру з психологічного відновлення, надання індивідуальної психологічної допомоги, консультування сімей тощо. Надана допомога – більше 1 млн. євро. Бенефіціари – майже 15 тисяч.

Стратегія роботи полягала в тому, щоб через фінансування різних за напрямками проектів допомогти якомога більшій кількості нужденних людей, задовольнити найперші, базові потреби – тепло, їжа, здоров’я, захист, а також створити умови для відновлення та розвитку.

Виконавчими партнерами Акції «Папа для України» стали як національні, так і міжнародні неурядові організації.

https://www.youtube.com/watch?v=cjDQ2RDixDw

Список учасників прес-конференції: Його Еміненція Кардинал Пітер Кодво Аппіах Тарксон, Префект Дикастерії зі Сприяння Цілісному Людському розвитку Святого Престолу, Ватикан; Монсеньйор Сеґундо Техадо Муньоза, Підсекретар Дикастерії зі Сприяння Цілісному Людському розвитку Святого Престолу, Ватикан; Архієпископ Клаудіо Гуджеротті, Апостольський Нунцій в Україні; Єпископ-помічник Харківсько-Запорізької дієцезії Ян Собіло, голова технічного комітету Акції у 2016-2017 роках; Єпископ-помічник Львівської архідієцезії Едуард Кава, голова технічного секретаріату Акції у 2017-2018 роках.

Джерело: Акція "Папа для України"

 

Читайте також:

Коментарів: 0

Увага! Коментарі відсутні! Прокоментуйте першим...

Ваш коментар