Папа в П’єтрельчіні: Отець Піо – син материнської любові Церкви (ВІДЕО)

У суботу, 17 березня 2018 р., вранці, здійснюючи паломництво слідами святого отця Піо, Папа Франциск прибув до П’єтрельчіни, рідного містечка святого в провінції Беневенто на півдні Італії. Гелікоптер зі Святішим Отцем на борту приземлився в місцевості П’яна Романа, що входить до територіальної громади П’єтрельчіни, неподалік від каплиці, спорудженої біля в’яза, при якому малий Францеско Форджіоне, майбутній о. Піо, збирався на молитву й де отримав тимчасові стигмати, перші знаки Христових страждань на своєму тілі.

Після тривалої приватної молитви в каплиці, Святіший Отець привітався з громадою П’єтрельчіни та паломниками, між якими були численні члени молитовних груп отця Піо. Він благословляв дітей, хворих, іммігрантів, чимало з яких трудяться на місцевих полях, похилих віком, зворушених його приїздом. Вийшовши на приготований поміст, Папа помолився перед встановленою на цьому місті статуєю Пресвятої Богородиці, до якої святий Піо мав велику набожність.

https://www.youtube.com/watch?v=uxRIS5mpDbc

Промовляючи до присутніх, Святіший Отець вказав на «тривалу й плідну духовну мандрівку» отця Піо, «набожного сина», який постійно відчував «материнство Церкви», навчившись «розпізнавати в убогих Господнє тіло». «Він любив Церкву, любив Церкву з усіма її проблемами, негараздами, з усіма нашими гріхами. Бо всі ми є грішниками, соромимося цього, але Святий Дух зібрав нас у цій Церкві, яка є святою. Й він любив святу Церкву та її грішних дітей. Усіх», – наголосив Папа.

Згадуючи про проживання отця Піо в рідній місцевості в 1911 році, коли погіршився стан його здоров’я, Святіший Отець звернув увагу на благородність цього святого, який ніколи не цурався свого походження та сім’ї. Це був непростий період у його житті, коли він переживав напастування диявола. Силу протистояти «жахливим привидам», які нападали на нього, він черпав із життєдайних соків молитви, віддаючись Ісусові, в обіймах Якого все зникає.

https://www.youtube.com/watch?v=wFcf1QGgXoI

«В цьому, – вся повнота богослов’я. Маєш проблеми, відчуваєш смуток, захворів? Віддайся в Ісусові обійми. У цьому – все. Саме так чинив він: любив Ісуса та довіряв Йому», – сказав Папа, зазначаючи, що цей смиренний священик-капуцин вразив світ «своїм життям, посвяченим молитві й терпеливому слуханню ближніх, на чиї страждання він виливав бальзам Христової любові».

Звертаючись до земляків, послідовників та шанувальників святого о. Піо, Святіший Отець підкреслив, що також і вони, «наслідуючи його приклад і чесноти», можуть стати «засобами Божої любові, Ісусової любові до найслабших». «Одночасно, наслідуючи його безумовну вірність Церкві, ви зможете дати свідчення сопричастя, бо лише сопричастя, тобто, перебування в єдності й мирі між собою, спричиняється до зміцнення та збудування», – сказав він, наголошуючи на тому, що край, в якому тривають постійні сварки, не розвивається і не зростає.

«Прошу вас, нехай між вами панує мир і сопричастя. А якщо комусь приходить бажання пообмовляти іншого, то вкусіться за язик. Це принесе вам користь», – сказав Папа, заохочуючи черпати зі спадщини святого отця Піо, щоб давати собі раду в цей непростий період, позначений старінням населення і тим, що молодь змушена емігрувати. Споглядати на святого, аби зуміти запропонувати новим поколінням «конкретні перспективи майбутнього надії» та «належну й сповнену ніжності увагу» похилим віком, які є скарбом громади.

https://www.youtube.com/watch?v=Np1m8Y83pm4

Останнім заохоченням, яке прозвучало з уст Святішого Отця для мешканців батьківщини святого отця Піо було оберігати «християнське та священиче свідченням» свого святого земляка, аби «прожити життя в повноті, зберігаючи стиль Блаженств та діла милосердя».

Зустріч завершилася проказуванням молитви до Пречистої Діви Марії та Папським благословенням, після чого Святіший Отець вирушив до Сан-Джованні-Ротондо.

Візит у Сан-Джованні-Ротондо Папа Франциск розпочав зустріччю з онкохворими дітьми в лікарні  «Дім полегшення страждань». Потім у санктуарії Пресвятої Марії Благодатей вшанував мощі святого о. Піо і на площі перед новим санктуарієм відслужив Святу Месу для понад 30 тисяч вірних.

«Дім полегшення страждань» – це великий лікарняний комплекс, споруджений стараннями святого Отця Піо. Отець Піо розпочав втілювати цю свою ідею 1915 року, підтримуючи відкриття у селищі невеличкої лікарні, що була розміщена в колишньому монастирі Сестер Кларисок і мала назву «Лікарня Святого Франциска». Там було кілька лікарняних ліжок і навіть операційний зал, але лікарня не розвивалась через відсутність зацікавлених осіб, від яких залежала її діяльність. Поступово вона почала занепадати, а землетрус, що стався 1938 року, призвів до її остаточного закриття.

На той час Отець Піо вже опрацьовував ідею, яку плекав від початку свого священичого служіння, покладаючись на допомогу своїх духовних дітей. Уже 1939 року він обговорював з ними питання створення лікарні, а 1940 року створено комітет, який зайнявся втіленням в життя ідеї отця Піо – спорудження новоі лікарні, де хворі знайдуть не тільки медичну допомогу й полегшення фізичних страждань, але й зцілення душ. Він назвав цю лікарню саме словом «Дім», бо його задумом було, аби недужі почували себе там, як удома, і щоб цей осідок був справді місцем полегшення страждань, за допомогою молитви і науки. Цей задум вдалось здійснити завдяки щедрості численних вірних. 1947 року розпочалось спорудження лікарняного комплексу, «Дому полегшення страждань», який був відкритий 1956 року.

З невеликого селища Сан-Джованні-Ротондо стало містечком, відомим в усьому світі. Дев’ятиповерховий «Дім полегшення страждань» має 900 лікарняних ліжок, а шестиповерхова поліклініка щороку приймає понад мільйон хворих, серед яких і біженці та мігранти з усього світу, як також діти, поранені внаслідок воєнних дій у різних частинах світу.

З площі перед лікарнею Святіший Отець привітав та поблагословив хворих, а опісля на третьому поверсі поліклініки зустрінувся з сорока маленькими пацієнтами Педіатричного Онкологічно-Гематологічного відділення. Недужі діточки приготували для Папи малюнки, листи, плакати, але, перш усього, відкрили йому свої серця. Тут можна було відчути не тільки страждання, але й любов та дбайливість лікарів і медичного персоналу, що поєднані із щоденною молитвою за своїх маленьких пацієнтів.

https://www.youtube.com/watch?time_continue=376&v=KpIX2a9FTtY

Ця зустріч була надзвичайно хвилюючою – Папа Франциск пригортав діточок, благословив, терпеливо робив з ними селфі, підписувався на дитячих футболках. Також і багато батьків шукали підтримки в обіймах Святішого Отця. Особливо зворушливою була розмова з однією жінкою-біженкою з Африки, яка прибула до Італії разом з маленькою хворою дитиною. Вона дякувала Папі за його невтомне дбання про убогих, відкинених і страждаючих.

У санктуарії Пресвятої Марії Благодатей Його Святість вшанував мощі святого о. Піо, помолившись перед скляною урною, в якій вони зберігаються, та поклавши на неї червону столу (елемент літургійного одягу в римо-католицькій Церкві, відповідником якого у греко-католицькій Церкві є єпитрахиль), як символ героїчного служіння Отця Піо у сповідальниці.

З цієї нагоди в храмі виставлено хрест, при якому святий о. Піо отримав стигми. Папа декілька хвилин молився перед цим хрестом, і, тримаючи долоню на пробитих цвяхом ногах Ісуса, поцілував розп’яття. Святіший Отець уже вшановував мощі святого о. Піо в базиліці святого Петра у Ватикані в лютому 2016 року, з нагоди Ювілейного Року Милосердя.

Його Святість привітався з місцевою капуцинською спільнотою, зокрема з з хворими, та помолився у келії, в якій мешкав святий о. Піо.

Санктуарій Пресвятої Марії Благодатей був споруджений 1959 року зусиллями Отця Піо. До відкриття нового санктуарію цей храм щороку збирав тисячі паломників з усього світу. В крипті санктуарію понад сорок  років зберігались мощі святого о. Піо, які тепер перенесені до нового санктуарію, розташованого поруч. Спорудження цього величного храму, прикрашеного мозаїками, виконаними за проектом і керівництвом о. Марка Івана Рупніка, ТІ, його працівниками з ательє сакрального мистецтва римського Центру «Еціо Алетті», у здійсненні яких брав участь також і о. Євген Андрухів з України, тривало понад десять років. Він майже повністю оплачений пожертвами прочан.

Завершенням прощі Папи Франциска до святого о. Піо з П’єтрельчіни стала Свята Меса на площі перед новим санктуарієм.

За матеріалами: Радіо Ватикану

Читайте також:

Коментарів: 0

Увага! Коментарі відсутні! Прокоментуйте першим...

Ваш коментар