Глава УГКЦ під час молитви за єдність християн: «Є багато того, що нас об'єднує – один Бог, одна віра, одне хрещення»

26 січня у храмі св. Василія Великого УГКЦ м. Києва відбувся міжконфесійний Молебень. Захід відбувся в рамках Тижня молитов за єдність християн.

Головною темою роздумів і гаслом цьогорічного Екуменічного тижня стали слова з Діянь апостолів: «Будьмо милосердні» (Ді. 28, 2), – роздумував над якими владика Олександр (Драбинко), митрополит Переяславський і Вишневський, керуючий Переяславсько-Вишневською єпархією Православної Церкви України.

Отець і Глава УГКЦ Блаженніший Святослав наприкінці Молебню подякував Господу Богу, що вливає у наші серця необхідність та невідворотність християнської єдності, за те, що в цей вечір послав нам свого Святого Духа, учителя молитви, Святого Духа, який і є духом єдності у любові і милосерді, - зазначається на сайті УГКЦ.

«Цю неділю, яка вінчає у Вселенській Церкві Тиждень молитов за єдність християн, Святіший Отець Франциск уперше проголосив як Неділю Божого Слова. Папа хоче нам сьогодні сказати, що Боже Слово – це невичерпний скарб християнської єдності. Незалежно від конфесії, усі християни читають і слухають те саме Боже Слово. Для всіх нас тут зібраних Святе Писання, Біблія, є джерелом нашої віри. Є простором спілкування з Богом», – відзначив Предстоятель УГКЦ.

Блаженніший Святослав подякував владиці Олександру Драбинку, який цього вечора промовив Боже Слово. Також попросив передати Предстоятелю Православної Церкви України Епіфанію слова вдячності за те, що Синод ПЦУ встановив відділ зовнішніх церковних відносин і що ця нова Церква народжується у відкритості до співбратів інших християнських спільнот. 

Подякував також братам Римо-Католицької Церкви та та представникові Вірменської Апостольської Церкви. «Разом ми покликані свідчити оту діяльну християнську любов», – додав Блаженніший Святослав. Глава Церкви висловив вдячність за широку присутність братів-протестантів.

«І ми вперше маємо між нами представника цікавої спільноти місіанських євреїв. Завтра весь світ вшановуватиме жертв Голокосту, 75-ті роковини звільнення Аушвіцу – концтабору, де загинуло дуже багато представників єврейського народу, а також священників, монахів, монахинь різних народів та національностей», – сказав духовний лідер греко-католиків.

Читайте також:

Коментарів: 0

Увага! Коментарі відсутні! Прокоментуйте першим...

Ваш коментар