Блаженніший Святослав: Не даймо висміяти України, глумитися над кров’ю

Глава Української Греко-Католицької Церкви Блаженніший Святослав закликав українську молодь сповідувати на лише цінності свободи, а й пильнувати за відповідальністю.

На цьому він підкреслив у своєму традиційному посланні до молоді на Квітну неділю.

Владика покликається у своєму посланні на нещодавні соціологічні опитування, згідно з котрими більшість молодих українців найважливішою цінністю свого життя вважають свободу. Для пострадянського українського суспільства такий ціннісний орієнтир можна вважати справжнім проривом, вважає Блаженніший.

«Наприкінці 2013 року, – пише глава УГКЦ, – нас намагалися позбавити можливості реалізувати нашу національну мрію – мрію про вільну, соборну, європейську Україну. І цілком невипадково, що супротивні сили обрали мішенню свого удару саме молодь. Церковні дзвони пробудили нашу совість, і ми на Майдані ціною великих жертв відстояли наше право у свободі чинити добро, вільно жити на своїй Богом даній землі. Серед Героїв Небесної сотні були і ваші ровесники – студенти, спортсмени, волонтери, молоді батьки. Вони з Божого вічного "тепер" споглядають на нас сьогодні, щоб знову дзвонами сумління пробудити нас до чуйності та відповідальності. Сьогодні нашу свободу ціною великої самопожертви оберігають від російського агресора захисники на сході України, яким ми не маємо права завдати удару в спину».

Свобода, наголошує Глава УГКЦ, – це не просто людська цінність, якої ніхто не має права нас позбавити. Справжня свобода – це дар Божий, який ми одержали в Христі Ісусі. «Заклик до зростання у свободі водночас є закликом до дозрівання у відповідальності, – наголосив Блаженніший Святослав. – Адже нині ворог нашого спасіння – особистого і національного – знову намагається приспати нашу чуйність. Хоче, щоб ми сприймали свободу як право без особистого зусилля, щоб просто "плили за течією", самі відмовилися від високих устремлінь та ідеалів».

Справжня свобода, як ідеться у посланні, є неможливою без відповідальності: свобода без відповідальності стає сліпою і руйнівною силою, сваволею, що закриває очі на дотеперішні здобутки, нищить наявне добро – особисте та суспільне – і ставить під сумнів особисте та національне майбутнє.

«Історія спасіння показує усім нам, що дорога з рабства до свободи – це важкий і тривалий шлях, яким треба крокувати з дня на день, послідовно й витривало. На цьому шляху можливі помилки, але неприпустимо допускатися злочинної байдужості чи легковажності, якими ми самі, часто навіть не помічаючи цього, переходимо на бік нашого противника, самі добровільно повертаємося під його кормигу», – вважає Блаженніший Святослав.

Глава УГКЦ закликав проявити пильність на виборах Президента. «Саме цей день може стати вирішальним для долі країни на десятиліття, а навіть і для її подальшого існування. Тому закликаю вас до зрілої відповідальності. Тільки зріла особа здатна передбачити наслідки свого вибору та брати на себе особисту відповідальність за них. Не даймо нікому висміяти України, глумитися над кров’ю і стражданням нашого народу, який ціною власного життя виборює справжню свободу!» – закликав Блаженніший Святослав.

Глава Церкви нагадав про три критерії, які свого часу висловив Блаженніший Любомир, слушні для оцінювання претендентів на пости в органи державної влади: професіоналізм, порядність і патріотизм. «Тільки той, хто має всі три риси, може бути гідним нашої довіри», – наголошено в посланні.

Читайте також:

Коментарів: 0

Увага! Коментарі відсутні! Прокоментуйте першим...

Ваш коментар