ЩАСТЯ — НЕДОСЯЖНА МЕТА...

«Ну, найперше треба визначитися, чого ти насправді шукаєш у своєму житті, чого хочеш?» - сказав я. «Не знаю, отче», - твердив він. «Якщо хочеш знати, я тобі відповім, насправді ти шукаєш щастя». «Ні, отче, - твердив, - я про себе не думаю, я хочу думати про інших!» «Гаразд, - кажу, - Чому ж тоді ти прийшов до мене смутний, чого шукаєш, чи не того, щоб змінився твій теперішній стан? Хочеш бути радісним і веселим, отже, шукаєш щастя для себе!»

Подібну проблему переживає кожний. Ми ціле своє життя тільки й тим займаємося, що хочемо це життя покращити, зробити його досконалішим. Всі людські винаходи, всі забави, музика, відпочинок, праця, спілкування – все для того, щоб заповнити душевну порожнечу та щоб людина почувалася задоволеною. Кожна людина, хоче вона того, чи ні, свідома, чи ні, шукає для себе щастя.

Інша справа, чи завжди знаходить. Дуже часто те, від чого ми очікуємо стану блаженства і задоволення, пізніше виявляється в кращому випадку обманом, в гіршому – рабством. Найвиразніший приклад – наркотики чи алкоголь, які люди починають вживати для задоволення, а пізніше постають рабами цих речей і деградують настільки, що потім у людині вже важко розпізнати ознаки вільної особистості.

Кожний з нас переживав хвилини щастя, тобто повного задоволення. Тому можемо проаналізувати, якими є ознаки такого стану. Якщо бути відвертими самі із собою, то найзагальнішими ознаками стану задоволення, блаженства є радість від того, що ми вже маємо, впевненість і душевний мир. Можемо навіть сказати: ми щасливі, коли задоволені тим, що маємо. Треба тільки поставити собі пріоритет: що ми вважаємо правдивим щастям? І тоді побачимо, що це не може бути жодна річ чи явище поза нами, жодне досягнення чи обновка. Ми шукаємо щастя у грошах чи славі, тепер модно в дискотеках і забавах, але все це не є щастям, а тільки зовнішніми станами. Щастя ж – стан внутрішній, стан душі. Тому пріоритетом завжди мають залишатися наші думки, душевний мир, добрі знання, впевненість, шукання правдивих відповідей на запитання. Дискотекою чи музикою цього не задурманиш.

Чи можливо стати щасливим? Відповідь – так! І то не колись, не після навчання, не тоді, коли заробиш багато грошей, бо цього може й не статися. Стати щасливим – це не боятися себе самого, зрозуміти свої браки, свої запитання й рушити шляхом внутрішнього пошуку. Якщо хочеш знати відповіді, вчися задавати запитання, вчися слухати голосу своєї душі й серця і тоді станеш щасливим (щасливою). Хай щастить!

Ієромонах Корнилій Яремак, ЧСВВ

Читайте також:

Коментарів: 0

Увага! Коментарі відсутні! Прокоментуйте першим...

Ваш коментар