Сенс життя

Сьогодні людина задаючи собі питання: Для чого вона живе? Чи є зміст мого життя? Хто я є?  Ким я повинен бути? Що таке життя? Не завжди може дати на них відповідь, бо не завжди шукає ці відповіді там, де можна їх знайти правильними.

Часто намагаючись багато зробити, багато заробити, зробити кар’єру, досягнути успіху, люди пробують знайти сенс свого життя. Такий спосіб життя широко розрекламований всіма ЗМІ, а особи, які ведуть саме такий спосіб, є дуже популярні. Та часто ми не бачимо (або просто не хочемо бачити) «зворотній бік медалі» такого життя, бо життя без вічних вартостей стає швидко нудним і пустим, а у людини з’являється ненаситне прагнення заповнити цю пустку. Тому не випадково у країнах де найбільший добробут спостерігається дуже високий відсоток самогубств, а відомі (успішні) у світі люди не могли зрозуміти для чого вони живуть і чулися нещасними закінчуючи життя у розпачі і навіть у самогубстві:

Елтон Джон відомий співак, альбоми якого розходилися мільйонними тиражами, так сказав про себе: «Страждав 40 років і мені нема за що триматися у житті. Кар’єра вдалася, але у житті я нещасний». Його спроби самогубства широко висвітлювала преса…

Відомий у світі мільйонер Джордж Істмен, засновник відомої фірми по виготовленню фільмових пристроїв, застрілив себе , залишивши записку: «Я мав усе, що життя могло мені дати. На жаль, життя не може мені дати чогось більшого, тому я не хочу жити». Отож як бачимо, що тимчасові багатства не роблять людину щасливою.

Для цього, щоб «відгадати» таємницю життя, спробуємо розглянути уривок із Святого Письма Мт. 13. 45, 46.

«Подібне ще Царство Небесне до купця, що шукає добрих перлин. Знайшовши одну дорогоцінну перлину, йде, продає все, що має, і купує її».

Із цієї цитати ми дізнаємося, що для цього, щоб осягнути мету отримати перлу, купець мусить зректися всіх інших вартісних речей – бо мусить знайти гроші для купівлі дорогоцінної перлини. Так і в нашому житті, ми мусимо зрікатися одних речей, ідей, проектів, щоб осягнути іншу, кращу ціль. Для кожної людини важливо, щоб вибрати і осягнути найкращу ціль у житті, тоді життя матиме зміст.

Фреді Меркюрі  співак групи «Квін» який помер у 1991р. взивав у одній із останніх пісень: «Чи знає хто не будь, для чого ми живемо?» у нього був шалений успіх, багато поклонників, але в інтерв’ю незадовго до смерті він признався, що є жахливо самотнім. «Можна мати все в цьому світі, - сказав він, - і бути жахливо самотнім це найбільш гіркий вид самотності. Успіх зробив мене ідолом, приніс мені мільйони, але саме він не дав мені цього, що є найголовніше – любові котра не минає». Отож як бачимо, що у нашому житті саме любові нам найбільше потрібно і ніякі людські відносини не можуть нас задовольнити повністю. Ніщо не триває вічно. Нам завжди чогось бракує тому, що ми створені для спілкування з Богом, а Він є любов’ю. Лише люблячи Бога ми заповнимо цю пустку, яка є у нашому серці і знайдемо сенс нашого існування.

На підтвердження великого значення Бога і любові у нашому житті, брат Роже із Тезе, сказав так: «У кожній людині є частина самотності і її не заповнить ні близькі людські відносини, ані навіть найсильніша любов двох осіб, проте ти ніколи  не є сам, проникни у глибину свого серця і переконаєшся, що не для цього була створена людина, щоб у ній була пустка бо на дні твого єства … чекає на тебе Христос»

Отож як бачимо життя матиме сенс коли будемо шукати, а знайшовши берегти, «дорогоцінну перлину» - любов.

бр. Любомир Кушнір, ЧСВВ

Читайте також:

Коментарів: 0

Увага! Коментарі відсутні! Прокоментуйте першим...

Ваш коментар