«Найбільшою проблемою сучасної еміграції є загроза свободі людини...» — о. Віталій Лотоцький, ЧСВВ

Розкажіть будь ласка про особливості служіння в Сербії, а зокрема в м. Кулі?

Найперше слід сказати що монастир і церква існують в Кулі з 1956 р. завдяки священикам-василіянам які прийшли сюди із Хорватії. У 80-х роках завдяки о. Йосафату Воротняку, ЧСВВ, почалось будівництво церкви. Він, починаючи з 1965 року, був тісно пов'язаний з життям парафії та монастирем як кандидат, студент, а пізніше - як священик. Від 1996 р. монастир і церкву обслуговують василіяни зі Словачинни. Я прийшов сюди в 2001р., хоча і дотепер неповністю адаптувався. Проте маю бажання тут служити для місцевих людей. Наша парафія є складовою частиною апостольського екзархату в Республіці Сербія. До парафії належить 1800 осіб, більшість із них живе в Кулі, це люди 15 національностей, в основному українці і русини.

Які настрої панували у Сербії в час розвитку революції Євромайдану?

В Сербії діє закон про національні меншини, який дає можливість національним меншинам проводити свої програми на телебаченні. Крім нашої громади в Кулі, українці проживають у м. Врбас та інших містечках. Вони організовують культурно-мистецькі товариства, видають часопис «Рідне Слово», календарі та різну літературу. Ця справа фінансується за рахунок держави. Товариства проводять різні виступи та концерти при храмах. Українська меншина має свою Національну Раду. Ця рада організовувала підтримку Майдану завдяки українському посольству та єпископату.

Яку роль монашество відіграло й може відіграти в Сербії?

Ми як Чин Святого Василія Великого, єдина чоловіча монаша спільнота у Воєводині, знаходимось на місійних теренах. Через історичний вплив комунізму існує велика проблема із покликанням до богопосвяченого стану. А через змішані подружжя втратилось виховання й розуміння богопосвяченого життя. Хочеться подякувати Сестрам Служебницям Непорочної Діви Марії за їхню допомогу й діяльність, адже вони активно працюють на цих теренах.

Що Ви побажали би священикам, які працюють в еміграції?

Думаю, що всі священики, які працюють в діаспорі, мають одинакові проблеми. Хочу сказати, що існують дві еміграції: перша – перед Другою світовою війною, і друга – сучасна, яка надзвичайно складна і проблематична. Найбільшою проблемою сучасної еміграції є загроза свободі людини. Один із кардиналів сказав: «Підпільні священики доказали свою віру в підпіллі, а тепер потрібно навчитись жити в свободі й берегти її». Цього я бажаю всім священикам.

Розмовляв бр. Роберт Ленів, ЧСВВ

osbm.in.ua


о. Віталій Лотоцький, ЧСВВ, біля храму св. священномуч. Йосафата в Кулі (Сербія)

Читайте також:

Коментарів: 0

Увага! Коментарі відсутні! Прокоментуйте першим...

Ваш коментар