19 вересня завершилась І Міжнародна асамблея вищих настоятелів і настоятельок спільнот богопосвячених осіб УГКЦ. У цій зустрічі брали участь і василіянські настоятелі, між якими Протоархимандрит Василіянського Чину св. Йосафата о. Генезій Віомар, ЧСВВ. З цього приводу він поділився кількома важливими думками.

Отець Протоархимандрит, говорячи про пам’ятні моменти асамблеї, зазначив: «Мені приємно було зауважити, що ця зустріч постійно звертала увагу на духовний аспект богопосвяченого життя, тобто дійти до витоків та зрозуміти суть посвяти наших Чинів і Згромаджень.Головний акцент ставився на тому, щоб усі богопосвячені особи були автентичними свідками, що випромінюють любов, милосердя і спілкування. Іншими словами, випромінюють самого Бога».

Що стосується викликів сьогодення, то генеральний настоятель Василіянського Чину підкреслив: «Сьогоднішній світ явно шукає правдиві цінності, а богопосвячені особи своїм життям і молитвою, але також і прикладом, зможуть людям, а особливо молоді, вказати на ці цінності».

Розповідаючи про виклики перед Василіянським Чином, о. Генезій наголосив: «Найкращим вкладом Чину на виклики сьогодення – це щораз більш серйозно поглиблювати свою харизму, згідно з настановами своїх засновників, щоб могти бути світилами також у Церкві на спасіння людського роду. Іншим викликом перед Чином є відкритість до діалогу не тільки всередині спільноти, але й у спільноті цілої Церкви, уникаючи секуляризму. Йдеться і про поглиблення й участь у постійній формації. Воднораз необхідна повсякчасна і щира молитва, органічно пов’язана з діяльністю, яка у свою чергу не повинна всеціло охоплювати чернече життя», - зауважив ієромонах.

Прес-служба osbm.in.ua

Читайте також:

Коментарів: 0

Увага! Коментарі відсутні! Прокоментуйте першим...

Ваш коментар