XXVII Міжнародна проща вервиці за мир в Україні

17-18 вересня 2022 року у василіянському монастирі Успіння Пресвятої Богородиці в Погоні Івано-Франківської області відбулась XXVII Міжнародна проща вервиці за мир в Україні, справедливе завершення війни та за благословеня й охорону всіх наших військових. Прощі Вервиці започаткувалися в Україні на зорі відновлення її незалежності з благословення церковної ієрархії за ініціативи великого доброчинця Української Греко-Католицької Церкви фландрійця Йозефа-Марії Де Вольфа (1933-2005). Цьогоріч погінський монастир приймав паломників з різних куточків України та з-за кордону: Італії, Іспанії, Литви, Польщі.

До молитовної програми Прощі обов’язково входить урочисте, співане моління Вервиці. Під святкові звуки дзвонів в урочистій процесії на відпустову площу внесено чудотворну ікону Погінської Матері Божої, а тоді розпочалася молитовна програма. Молебень до Пресвятої Богородиці відслужив о. Антоній Яремчук, ЧСВВ, ігумен Погінського монастиря у супроводі погінського хору. Співану вервицю (Радісні Таїнства) провів дитячо-молодіжний хор з бучацької парафії при монастирі Воздвиження Чесного Хреста Господнього отців Василіян. Хресну дорогу провадив о. Роман Мельник, ЧСВВ, якому асистував вокальний гурт «Жива вода» Апостольства Матері Божої Страджальної з василіянського храму Царя Христа Івано-Франківська, а співану вервицю (Світлі Таїнства) вірні молилися з хором «Церковні дзвони» церкви Пресвятого Серця Христового монастиря сестер Василіянок з Івано-Франківська.

Архиєрейську Божественну Літургію очолив Митрополит Володимир Війтишин, якому співслужили отці Йоан Школик, ЧСВВ, Протоігумена Провінції Найсвятішого Спасителя в Україні, Антоній Яремчук, ЧСВВ, ігумен Погінського монастиря та численне духовенство. Співав молодіжний хор «Осанна» церкви Царя Христа, дуже багато прочан мали змогу приступити до святої Тайни Сповіді і Святого Причастя. На завершення Божественної Літургії всі присутні відновили посвяту Непорочному Серцю Пречистої Діви Марії, а Митрополит Володимир уділив архиєрейське благословення.

Отець Антоній Яремчук ЧСВВ, настоятель монастиря Успіння Матері Божої ЧСВВ подякував за співпрацю в проведені прощі обласній, місцевій владі та відповідним службам, які для усіх забезпечили безпеку і медичний захист, а також всім присутнім за спільну молитву.

Цілонічні молитовні чування включали Адорацію Святих Тайн, яку провадив о. Йосафат Фітель, ЧСВВ у супроводі прочан із Бучача, та молитву співаної вервиці (Страсні Таїнства) під проводом хору «Благовість» парафії Неустанної Помочі Матері Божої отців Редемптористів.

У неділю зранку молитва розпочалася утренею, опісля дитячо-молодіжний хор «Божі Ангелята»” із церкви Христа Царя з Івано-Франківська провадив співану вервицю (Славні Таїнства).

Архієрейську Божественну Літургію очолив владика Дмитро Григорак ЧСВВ, єпарх Бучацький у співслужінні о. Йоана Школика, ЧСВВ, Протоігумена Провінції Найсвятішого Спасителя в Україні та численного духовенства. Всі присутні ще раз відновили посвяту Непорочному Серцю Пречистої Діви Марії, а владика Дмитро уділив присутнім архієрейське благословення. Отець Антоній Яремчук ЧСВВ, ігумен Погінського монастиря, висловив подяку дні спільної молитви преосвященному Митрополиту Володимиру Війтишину, владиці Дмитру Григораку, всім отцям, що співслужили літургії, і тим, хто трудився в уділенні святої Тайни Сповіді, усім братам-семінаристам, сестрам Василіянкам і Євхаристкам, усім хто працював та трудився у храмі, при трапезі та в крамниці, всім вірним за їх чисельну участь, оскільки протягом двох днів прочани, окрім особистих прохань, молилися за мир в Україні, завершення війни та за всіх наших військових.

Наступна Міжнародна Проща Вервиці відбудеться в Погоні 16-17 вересня 2023 року.

 

Інформаційний відділ отців Василіян

За матеріалами: Погінський монастир

Читайте також:

Коментарів: 0

Увага! Коментарі відсутні! Прокоментуйте першим...

Ваш коментар