Всеукраїнська проща монашества УГКЦ до Дрогобича

11 лютого, напередодні дня Богопосвячених осіб, відбулася Всеукраїнська проща монашества Української Греко-Католицької Церкви. Цьогорічним місцем паломництва стало місто Дрогобич.Участь у моліннях взяв також Протоігумен Провінції Найсвятішого Спасителя о. Йоан Школик, ЧСВВ, брати-студенти Василіянського інституту та ієромонахи Провінції. Всього на прощі було присутньо близько триста осіб.

Урочисту Божественну Літургію у Дрогобицькому Соборі Пресвятої Тройці очолив Глава УГКЦ Блаженніший Святослав Шевчук у співслужінні з владиками: Михаїлом, екзархом Одеським, Володимиром, єпископом-помічником Львівської архиєпархії, Тарасом, єпископом Стрийської єпархії, Григорієм, єпископом-помічником Самбірсько-Дрогобицької єпархії, Богданом, єпископом-помічником Стрийської єпархії, а також з численними ієромонахами. Співав Божественну Літургію хор братів-студентів Василіянського інституту «Deisis».

У своїй гомілії, Блаженніший Святослав пригадав, зокрема, за мучеництво блаженних Йоакима, Віталія та Северина. Дивлячись на їхній приклад, Предстоятель звернувся до богопосвячених осіб: «Плекайте не те, що зовнішнє, бо воно промине, але дар Духа Святого, на основі якого зродилось ваше покликання. Адже в момент мучеництва проявиться найпотаємніший вимір вашого серця».

Після Божественної Літургії відбувся похід до Василіянського монастиря св. Петра і Павла, під час якого представники монаших Чинів і Згромаджень несли мощі своїх Святих і Блаженних покровителів. У монастирському храмі відбувся Молебень до Блаженних Новомучеників, яких проголосив Святий Папа Іван Павло ІІ під час Літургії у Львові.

https://www.youtube.com/watch?v=1KTwRWEDGv8&feature=youtu.be

Опісля, всі вирушили до колишньої в’язниці на вул. Стрийській, у якій загинули мученицької смертю троє блаженних василіянських ієромонахів: Йоаким Сеньківський, Віталій Байрак та Северин Бараник. Богопосвячені особи спільною панахидою вшанували їхню пам’ять. Всі охочі також мали нагоду побачити цей складний період історії у світлинах та знаряддях мук у музеї, який відкрито при колишній в’язниці.

Прощаючись з колядою, сестри СГДММ чернечої родини Воплоченого Слова презентували монашеству цікавий вертеп, який відбувся під час святкового обіду. Відновивши сили, богопосвячені особи вирушили на кінцеву точку паломництва – народний дім ім. І. Франка, щоб обговорити та вислухати пропозиції представників Синоду Єпископів УГКЦ щодо ролі монашества у Церкві.

У своїм слові владика Михаїл подякував Блаженнішому Святославу, усім богопосвяченим особам за спільне святкування, а особливо ченцям, які сприяли тому, щоб усі охочі змогли здійснити це паломництво. Натомість владика Володимир наголосив на аспекті служіння, що є необхідним елементом ідентичності монашества. Більше того, характер служіння у Церкві був широко обговорений на Синоді Єпископів УГКЦ, який видав послання про плекання дияконії в житті Церкви.

Свідченням монашого служіння згодилась поділитися с. Єфросинія (згромадження св. Йосифа), яка розповіла про діяльність свого Згромадження, а зокрема про три дитячих садка і три будинки сімейного типу, які провадять сестри. Говорячи про один з Дрогобицьких садочків «Ангелятко», сестра зауважила, що в Україні існує мало католицьких шкіл, які б виховували дітей на християнських засадах після дошкільного віку. Особливо це стосувалося м. Дрогобича, де спостерігається особлива потреба у цьому.

Після конференції всі охочі мали можливість завітати у гості до Дрогобицької Духовної семінарії блаженних священомучеників Северина, Віталія та Йоакима.

Прес-служба osbm.in.ua

Фото: о. Іпатій Ващишин, ЧСВВ

Читайте також:

Коментарів: 0

Увага! Коментарі відсутні! Прокоментуйте першим...

Ваш коментар