
14 жовтня свій храмовий празник відзначив Василіянський монастир у Покотилівці, що біля Харкова.
12 жовтня, напередодні свята Покрову Пресвятої Богородиці, з благословення Преосвященного Владики Василія Екзарха Харківського відбулася четверта піша проща від харківського Катедрального Собору Святого Миколая Чудотворця до Свято-Покровського монастиря отців Василіян у Покотилівці. Організаторами прощі були молодіжна спільнота «Квіти Слобожанщини», Катехитична комісія Харківського екзархату, парафіяни та біблійні спільноти екзархату.

Урочиста процесія вирушила після Святої Літургії, яку очолив о. Микола Семенович, адміністратор Катедрального Собору, у співслужінні з о. Олегом Рибчаком, о. Максимом Кролевським (Полтава), духівником прощі та о. Миколою Микосовським, ЧСВВ.
Проща Харків – Покотилівка відбувалася під гаслом «За мир, єдність та любов в українському народі». Під час походу прочани молилися Вервицю, жертвуючи її за Україну, свободу, мир та спокій, за державну та церковну владу, за єдність в народі, за солдатів, які боронять наш край та за усіх, хто віддав своє життя за Церкву і Україну. Учасники прощі також відвідали святі місця екзархату.
Перша зупинка відбулася у Свято-Івано-Павлівському монастирі сестер Св. Йосифа, де присутні мали можливість приступити до мощів Блаженних сестер Преподобномучениць Олімпії та Лаврентії. Друга зупинка прочан відбулась у мобільному містечку переселенців, в якому було відслужено Молебень до Пресвятої Богородиці за усіх, хто постраждав через війну на Донбасі.
Прибувши до Покотилівки, паломники мали можливість приступити до копії Чудотворної Ікони Пресвятої Богородиці Улашківської, а також до мощів святих Кипріяна та Пантелеймона.
Цього року у прощі взяли участь понад сто осіб з різних околиць екзархату, прочани з Донецької області та Запоріжжя, а також семінаристи з Івано-Франківської та Київської Духовних Семінарій УГКЦ. Наймолодшому учаснику Максиму Продуну з Харкова було 2,5 роки, а найстаршій учасниці Поліщук Ользі – 70.

Святкові Богослужіння розпочалися у суботу Великою Вечірнею з Литією, яку очолив ігумен монастиря ієромонах Йосиф Щур, о. Піо Павлик, ЧСВВ з Крехова, о. Олександр Дядя з Сум та о. Юрій Целеп з Охтирки.
Після Вечірні для усіх присутніх була приготовлена смачна вечеря, після якої розпочалася Адорація Найсвятіших Тайн.
https://www.youtube.com/watch?v=zKIsQmmTmG8
У неділю 13 жовтня Архиєрейську Святу Літургію очолив Преосвященний Владика Василій, Екзарх Харківський у співслужінні з отцями василіянами та священниками екзархату.
За матеріалами: ugcc.kharkiv.ua



Коментарів: 0