Відбулася III піша проща Харківського екзархату до монастиря у Покотилівці

13 жовтня пройшла 3-тя піша проща в Харківському екзархаті з м. Харкова до василіянського монастиря св. Покрови у смт. Покотилівка.

Розпочалася вона Святою Літургією в Харкові у храмі св. Миколая Чудотворця. Богослужбу очолив тамтешній парох о. Микола Семенович у співслужінні зі священиками екзархату. Після неї о. Миколай Микосовський, ЧСВВ, Голова Молодіжної комісії, духівник та організатор прощі, пояснив значення християнського паломництва, представивши програму та правила перед прибулими прочанами з різних куточків України. Загальна тема цьогорічної прощі: Боже Слово в нашому житті.

Після реєстрації паломників різного віку (наймолодшому було тільки півтора роки) колона рушила спільно з душпастирями, сестрами-монахинями та дев’ятьма семінаристами з Львівської, Івано-Франківської та Київської семінарій УГКЦ. Допомагали в дорозі до Покотилівки волонтери: молодь із християнських молодіжних спільнот «Квіти Слобожанщини» та «Вірні вірі».

Перша зупинка була перед мощами блаженних сестер Олімпії та Лаврентії (монастир св. Папи Івана Павла ІІ). Також, як і щороку, священики згодом відслужили Молебень до Богородиці в модульному містечку для численних переселенців із зони АТО/ООС. Йдучи до монастиря оо. Василіян, прочани слухали різні повчальні науки о. Миколая про Боже Слово (Біблію), відповіді священиків на свої питання, мали духовні бесіди, співали, танцювали банси, особливо молодь, молилися на вервиці тощо.

О 18-ій годині відбулася зустріч прочан у Покотилівському Свято-Покровському монастирі та привітання о. настоятеля Йосифа Щура, ЧСВВ. А після цього відбулась Велика вечірня з Литією, котру очолив о. Йоан Школик, ЧСВВ, Протоігумен Провінції Найсвятішого Спасителя разом із владикою УАПЦ Ігорем Ісіченком.

Після поживної вечері розпочалися нічні чування в монастирському храмі, котрі провадили брати-семінаристи. Їх розпочав о. Корнилій Яремак, ЧСВВ, з наголосом на біблійній притчі про сіяча. Отець Максим Кролевський, референт Бюро УГКЦ з питань екології, виголосив науку про гідність людської особи, а о. Миколай Микосовський, ЧСВВ, після акафісту Покрову – про велич Пресвятої Богородиці, що вміла у своєму житті зберігати Боже Слово і ним завжди жити. Духовні науки з роздумами, піснями, грою на гітарі теж виголошували почергово семінаристи.

14 жовтня вже на сам храмовий празник Покрови Пресвятої Богородиці після святкової Утрені відбулася Архирейська св. Літургія, котру очолив владика Василій Тучапець, ЧСВВ, екзарх Харківський, із настоятелем о. Йосифом Щуром, ЧСВВ, о. Йоаном Школиком, ЧСВВ, ректором Василіянського інституту у смт. Брюховичі Пантелеймоном Трофімовим, ЧСВВ, о. Тадеєм Годованцем, ЧСВВ, із василіянського монастиря у Званівці (Донеччина), о. Віктором Мартиненком (Харків) і о. Володимиром Раковецьким (Полтава).

В часі виголошення проповіді владика Василій зазначив, що цей Покотилівський храм освячений на честь Покрови, немовби відчуваючи цю потребу заступництва Марії для нашого народу і тепер уже всього Харківського екзархату.

Після врочистих молінь відбулася розважальна святкова програма на монастирському подвір’ї та велелюдна трапеза. Неабияк порадували своїм співом театр танцю «Мальва» з м. Харкова та діти з парафіяльної недільної школи ім. св. Василія Великого. В кінці єпископ ще освятив монастирську обитель після довготривалого ремонту.

Пресвята Діва Марія об’єднала багато душ під своїм могутнім покровом.

Повідомив о. Миколай Микосовський, ЧСВВ

Читайте також:

Коментарів: 0

Увага! Коментарі відсутні! Прокоментуйте першим...

Ваш коментар