VI Всеекзархальна проща Харків-Покотилівка

16-17 жовтня 2021 року відбулася Екзархальна проща до свята Покрову Пресвятої Богородиці, яка традиційно складається із пішого паломництва від катедрального собору святого Миколая у Харкові до василіянського Свято-Покровського монастиря у Покотилівці та молитовного чування і Божественної літургії в цьому монастирі.

Проща розпочалася в суботу, 16 жовтня, святою літургією у катедральному соборі Святого Миколая Чудотворця міста Харкова. Опісля прочани, розділені на чотири групи, під проводом духівника прощі о. Андрія Насінника, сформували колону в бадьоро вирушили на зустріч із Пресвятою Богородицею до Свято-Покровського монастиря отців Василіян. Попереду прочан чекали 25 кілометрів молитовної дороги. Традиційно, перша зупинка була у монастирі святого Івана Павла ІІ, обителі сестер Святого Йосифа. Тут прочани помолилися відкрив своє серце для Божої любові і полюбив Бога всім серцем, душею, думкою і силою до святого Йосифа, аби він допомагав у різних потребах, а після сніданку священики благословили всіх мощами святого священномученика Йосафата.

Піше паломництво було перемежоване науками, духовними розмовами та молитвою. Наступну зупинку, як зазвичай, влаштували поруч із містечком переселенців, де всі, спільно помолившись, мали добру нагоду перепочити й поспілкуватися. Після обіду у Жихорському лісі було оголошено мовчанку, під час якої кожен міг роздумувати над своїм наміренням. Під вечір прочани прибули до місця призначенні.

На порозі Покотилівського храму прочан радо зустріли протоігумен Провінції Отців Василіян Найсвятішого Спасителя в Україні о. Йоан Школик, ЧСВВ, ігумен монастиря о. Йосиф Щур, ЧСВВ та о. Корнилій Яремак, ЧСВВ. О. Протоігумен подякував прочанам за їхню віру і завзятість у наслідуванні Христа. Варто додати, що цьогоріч пішою прощею з Харкова до Покотилівки йшли 75 осіб, віком від 7 до 83 років.

Молитовні чування розпочалися Божественною літургією, яку очолив о. Корнилій Яремак. У духовній науці він наголосив, що любов ніколи не протиставляється, а тільки доповнюється. Правдиво може любити ближніх тільки той, який глибоко полюбив Господі Бога. Службу Божу прикрасив чудовий спів семінаристів із Київської та Львівської Духовних семінарій УГКЦ. Після вечері для всіх молільників, яку приготували парафіяни – добродії монастиря, розпочалось Всеночне – урочиста вечірня з литією і утреня, а закінчилися вечірні чування молитвою при виставлених Святих Тайнах.

У неділю, 17 жовтня, зранку відбулося урочисте освячення води в монастирському храмі. Кульмінацією храмових святкувань та Екзархальної прощі стала Свята Літургія, яку відслужив о. Протоігумен Йоан Школик, якому спіслужили настоятель монастиря о. Йосиф Щур та інші священики. В урочистій проповіді о. Протоігумен зазначив, що зазвичай у Богородичних святах ми згадуємо події з життя Діви Марії. Свято Покрову відкриває нам Божественну дійсність, те, що Пречиста діє тут і тепер. Історично свято пов’язано із порятунком Константинополя. Люди у важких обставинах часто звертаються до Бога, який насправді нас ніколи не покидає. А тим більше нас вислуховує, коли ми звертаємося до Його Мами – Діви Марії. Вона теж є заступницею України, від князя Ярослава і аж до сьогодні, і вислуховує кожну особу.

Після завершального благословення освяченою водою та мирування на монастирському подвір’ї відбувся короткий концерт хору монастирської парафії Покрову Пресвятої Богородиці та спільний почастунок, Агапе, «покровською кашею», з любов’ю приготованою добродіями-парафіянами.

За матеріалами: Харківський Екзархат УГКЦ

Читайте також:

Коментарів: 0

Увага! Коментарі відсутні! Прокоментуйте першим...

Ваш коментар