
Великдень у Василіянському інституті філософсько-богословських студій ім. Митрополита Йосифа Велямина Рутського в Брюховичах цього 2022 року - особливий, як і у всій Україні!
Тут проживають більше 150 людей з прифронтових регіонів. Це жінки з дітьми різного віку та особи похилого віку. Ці люди пережили жахіття війни, смерть рідних і близьких, голод, холод, втрату домівок, майна, а найголовніше - здоров'я та душевний спокій! Напередодні світлого празника Воскресіння Христового Асоціація лікарів - католиків (АЛК) організувала збір великодних кошиків зі смачними пасочками, писанками, крашанками, ковбаскою та ін. смаколиками. Кошики оформлені в нашому українському стилі, покриті вишитими рушничками, а ще з вервечками, молитовниками і образками. До цієї ініціативи АЛК залучила Українське Лікарське Товариство (УЛТ).
В переддень свята делегація АЛК привезла 49 святкових кошиків в Брюховичі та вручили родинам, для яких Василіянський інститут є зараз другою домівкою. Гостей зустрів Ректор інституту, о. Пантелеймон Трофімов ЧСВВ та о. Франциск.
В час спілкування люди розповідали про свої пережиття, болі, страхи за майбутнє України. В цей час у семінарії перебував журналіст з Японії, який збирав матеріал про життя у Львівській громаді та відвідав монастир в Брюховичах. Йому була дуже цікава ця подія, особливо кошики, українські вишиванки. Він багато фотографував, взяв інтерв'ю у проф. Андрія Базилевича, Президента Світової Федерації Українських Лікарських Товариств (СФУЛТ), який представляв УЛТ. Представники АЛК та УЛТ побажали родинам міцного здоров' я, душевного спокою, перемоги України у війні, перемоги світла над темрявою, добра над злом, любові над ненавистю, Христа над демоном, щоб вони могли повернутись у свої рідні краї та повезти зі собою пам'ять, увагу і тепло львів'ян.
ХРИСТОС ВОСКРЕС! ВОІСТИНУ ВОСКРЕС!
Джерело: Леся Луць, Асоціація лікарів-католиків



Коментарів: 0