У Званівці вшанували пам'ять одного зі своїх душпастирів

Цього року виповнюється 20 років відходу до вічності о. Мартиніяна Луціва, ЧСВВ, який виконував своє служіння у с. Званівка на Донеччині. З цієї нагоди у суботу, 2 червня у Званівському монастирі оо. Василіян вшанували його пам’ять.

Після Святої Літургії, яку очолив настоятель Званівського монастиря о. Павло Федусів, ЧСВВ у співслужінні пароха сусіднього села Верхньокам’янське о. Микола Крецул, була відслужена Панахида. Опісля всі присутні переглянули відео-біографію о. Мартиніяна, а ті, котрі його пам’ятали ділилися своїми свідченнями.

Народився ієромонах 21 лютого 1912 року у с. Нижній Струтень Рожнятівського району Станіславівської (Івано-Франківської) області. 8 вересня.1927 року вступив на новіціят ЧСВВ у Крехові, де 28 квітня 1929 року склав перші тимчасові обіти, а 21 травня 1936 року отримав ієрейські свячення з рук Преосвященного Йосафата Коциловського, ЧСВВ. Був останнім ігуменом Підгорецького монастиря до приходу Радянської влади. Через своє священиче служіння 1951 року був затриманий працівниками МДБ і засуджений на 25 років. Після 4 років потрапив під амністію та відправлений проживати на Донбас у Горлівку. В цей час о. Мартиніян проживав у Горлівці, Слов’янську та Маріуполі. Згодом, після виходу УГКЦ з підпілля, переїхав у с. Званівка, Артемівського району Донецької області і там продовжив своє священиче та монаше служіння. У покоївся у Званівці та був похований у с. Малехів, біля Львова.

За матеріалами: FB  Званівського монастиря

Читайте також:

Коментарів: 0

Увага! Коментарі відсутні! Прокоментуйте першим...

Ваш коментар