У Вільнюсі вшанували пам'ять Тараса Шевченка

У 2019 році Україна та світ відзначає 205-ту річницю з дня народження великого українського поета, письменника, художника та громадського діяча Тараса Шевченка. З цієї нагоди, 9 березня у Вільнюсі пройшли урочистості з нагоди вшанування пам’яті Кобзаря.

Заходи розпочалися біля пам’ятника Кобзареві. У заходах взяли участь Посол України в ЛР Володимир Яценківський з дружиною, представники дипломатичного корпусу, працівники Посольства України, голова української громади у Вільнюсі Наталія Шертвітєнє,  настоятель монастиря та храму Пресвятої Трійці УГКЦ о. Вінкентій Пелих, ЧСВВ, представники української громади, учні українського класу, які прибули до Литви з підконтрольних Уряду України територій Донецької та Луганської областей на навчання, протягом повного учбового року, за підтримки Уряду ЛР, у міжнародній школі «Вільнюський литовський дім», а також викладачі школи.

Урочистості продовжилися в будинку національних меншин. З привітальним словом до присутніх звернувся Посол України в Литовській Республіці п. Володимир Яценківський, який привітав українську громаду зі святом. Зі святом, також, привітала п. Наталія Шертвітєнє – голова української громади у Вільнюсі та о. Вінкентій Пелих, ЧСВВ.

На свято завітав автор перекладу Кобзаря на литовську мову Владас Бразюнас, який декламував вірші Шевченка литовською мовою.

Нехай Кобзар залишається і надалі прикладом для наслідування та гордості для всіх щирих українців, надихає, спрямовує та вчить.

За матеріалами: osbm.lt.ua

Читайте також:

Коментарів: 0

Увага! Коментарі відсутні! Прокоментуйте першим...

Ваш коментар