У свято Преображення ченці склали перші чернечі обіти

У свято Преображення Господа Ісуса Христа, 19 серпня 2021 року, у Крехівському монастирі святого Миколая вісім ченців закінчили василіянський новіціят та склали перші чернечі обіти. Преображення – традиційний храмовий празник у Крехові, адже один із історичних храмів був присвячений цьому святу.

Божественну літургію на відпустовому майдані очолив о. Корнилій Яремак, ЧСВВ, Провінційний радник. Йому співслужили отці Володимир Маланюк, ЧСВВ, ігумен Крехівського монастиря і магістр новіціяту, Пантелеймон Трофімов, ЧСВВ, ректор ВІФБС, Миколай Козелківський, ЧСВВ, ігумен Вільнюського монастиря у Литві, Анастасій Панькевич, ЧСВВ, ігумен Луцького монастиря, Іриней Гумен, ЧСВВ, директор Бучацького ліцею св. Йосафата, Йосиф Баранецький, ЧСВВ, Андрей Павлишин, ЧСВВ зі Львова, Миколай Ковалишин, ЧСВВ з Червонограда, Ігнатій Москалюк, ЧСВВ з Херсону.

Під час Служби Божої, після Малого входу, відбувся обряд складення перших чернечих обітів. Вчорашні новики приступили до іконостасу та привселюдно заявили, що добровільно і свідомо бажають жити чернечим життям та дотримуватися правил чину. Опісля кожний зокрема урочисто прочитав відповідну формулу складення обітів та отримав знаки чернечої посвяти – пояс, запалену свічу та книгу Статуту Василіянського чину святого Йосафата. Обіти склали брати Йосиф Сагайдачний, ЧСВВ, Єремія Монташевич, ЧСВВ, Бенедикт Ніколенко, ЧСВВ, Ігнатій Барабаш, ЧСВВ, Іван Баранецький, ЧСВВ, Климентій Ніколенко, ЧСВВ, Єронім Ніколенко, ЧСВВ, Емануїл Гладкий, ЧСВВ.

У проповіді о. Корнилій наголосив, що дійсність насправді є не такою, якою виглядає. Христос виглядав як людина, але насправді був богочоловіком, Спасителем, який дарує спасіння і відкриває шлях до Бога. Цю правдиву дійсність він відкрив учням, щоб вони свідчили про неї всім людям після Христового воскресіння. Подібно і складення обітів є тільки початком чернечого шляху, бо в монастирі не живуть святі люди, а люди, які освячуються. Вони пожертвували своє життя для Христа, щоб свідчити іншу дійсність, яка нас чекає. Немає ченця чи черниці, які були б тільки «для себе». Кожне чернече посвячення і життя для інших людей. Тому кожний вірний покликаний насамперед пам’ятати про Божу любов до нас, дійсність, якої не видно, але яка існує між нами, та молитися за всіх ченців та за нові духовні покликання.

Наприкінці Божественної літургії із подячним словом до присутніх звернувся магістр новиків о. Володимир Маланюк, а від імені новомонахів – бр. Єронім Ніколенко.

Нехай Господь рясно благословить новомонахів, які у свято Преображення Господа нашого Ісуса Христа склали перші чернечі обіти, та обдарує їх миром, мудрістю, витривалістю та наснагою на шляху чернечого освячення.

Фото: бр. Тома

Перші чернечі обіти | о. Корнилій Яремак, #ЧСВВ | 19.08.2021

Читайте також:

Коментарів: 0

Увага! Коментарі відсутні! Прокоментуйте першим...

Ваш коментар