У Римі та Вільнюсі вшанували пам'ять святого Йосафата

12 листопада, коли Католицька Церква вшановує пам’ять святого Йосафата (за новим стилем), у Римі та Вілюнюсі відбулися святкові моління.

11 листопада у василіянському храмі Пресвятої Трійці відбулася Божественна Літургія, яку очолив Протоігумен Провінції Найсвятішого Спасителя в Україні о. Йоан Школик, ЧСВВ. З ним співслужили священики з України, зокрема зі Львова, Дрогобича, Червонограда, а також з Польщі та Білорусі.

Серед гостей були також представники Посольства України в ЛР, голова української громади м. Вільнюса п. Наталя Шертвітєнє, представники української та литовської громадськості, - повідомляє сайт Вільнюського монастиря.

Після моління відбувся святковий концерт, зокрема, за участю Академічного ансамблю пісні і танцю «Козаки Поділля» з Хмельницької обласної філармонії. Наступного дня настоятель монастиря у Вільнюсі о. Вінкентій Пелих та п. Алдона Васіляусконе взяли участь у програмі литовського Радіо Марія, де розповіли особу святого Йосафата.

Варто зазначити, що Вілюнюський монастир став першим місцем з якого починали свій шлях ченці василіяни після реформи монашества Київської митрополії. Саме святий Йосафат був перших наставником ченців, який своїм життям посвяти Богові надихав багатьох монахів до ревного служіння у богопосвяченому стані.

Крім того, у вівторок, 12 листопада, з нагоди свята Св. Йосафата, Апостола Єдності, в ватиканській базиліці Святого Петра, на престолі Св. Василія Великого, під яким спочивають мощі Св. Йосафата відбулась Божественна Літургія у візантійсько-українському обряді, яку очолив владика Циріл Васіль, ТІ, Секретар Конгрегації для Східних Церков. Владиці співслужили священики Папської української колегії св. Йосафата, ієромонахи Василіянського Чину та інші пресвітери.

Читайте також:

Коментарів: 0

Увага! Коментарі відсутні! Прокоментуйте першим...

Ваш коментар