У Києві та Луцьку молитвою відзначили пам'ять св. Василія Великого

14 січня Київський та Луцький монастирі відзначали пам’ять покровителя своєї парафії та монастиря.

Святий Василій Великий об’єднав духовенство і вірних у подячній молитві Богові за дар монашого життя, за Його невичерпне Милосердя й щедрі дари для нашої Церкви й українського народу, а також у проханнях миру й братерства у нашій Батьківщині.

Божественну Літургію у Луцькому монастирі служили: Протоігумен Провінції Найсвятішого Спасителя о. Йоаном Школик, ЧСВВ, владика Луцької дієцезії Віталій Скоморовський РКЦ у та інші ієромонахи Провінції та священнослужителі екзархату, – зазначається на сайті  Луцького монастиря.

До Київського монастиря ж завітав владика Йосиф Мілян, єпископ-помічник Київської Архиєпархії УГКЦ.

У своїй гомілії владика Йосиф говорив про вифлеємське чудо, яке зроджується через смирення та покору. «Ми всі напередодні важливих подій та свят, а зокрема і на Різдво, чекаємо певних змін, чекаємо якогось чуда. Мабуть очікування цих змін ставить нас у позицію якоїсь особливої постави, яка кличе нас до процесу творення змін. Одна зміна у суспільстві ніколи не наступить коли людина сама не захоче змінюватися. Прагматично розуміємо, хто не здатен змінюватися – не здатен прогресувати. Адже прогрес вимагає змін».

Далі єпископ зазначив, що зміни в цьому світі починаються від конкретної людини: «Саме тому Господь прийшов спасти конкретну людину, конкретного мене і тебе. Того, хто знайшов час відірвати очі від землі та підніс їх до неба, побачив світло Вифлеємської зорі, став перед ясла і навчився цієї покори й смирення», – цитує владику Йосифа сайт  Київської архиєпархії.

Варто зазначити, що свято св. Василія Великого є особливим днем у Василіянському чині, ченці якого вшановують цього вчителя Церкви як свого покровителя та законодавця.

Читайте також:

Коментарів: 0

Увага! Коментарі відсутні! Прокоментуйте першим...

Ваш коментар