У Крехівському монастирі відбулись Празничні Богослужіння

Архиєрейською Божественною Літургією завершився Відпуст у Крехівському монастирі, де відбувалися богослужіння з нагоди свята Перенесення мощей св. Миколая.

У суботу, 18 травня, зібрані паломники, прибувши до Крехівської святині, вирушили до лісового джерела, неподалік монастиря, де було здійснено Чин великого водосвяття води. Відтак розпочалася Хресна дорога на горі Побійній.

Ввечері у храмі відбулася Велика Вечірня з Литією. Опісля на відпустову площу урочистою ходою винесено ікону св. Миколая.

Продовжились святкування нічними чуваннями на відпустовій площі. Після Божественної Літургії чування продовжились також у храмі. У цей час молилися за мир в Україні та сім’ю, адже цей рік є присвячений святості сім’ї та Подружжя.

Наступного дня, 19 травня о 8:00, відбулася Утреня та Молебень до св. Миколая. Архиєрейська Божественна Літургія розпочалася об 11:00. Її очолив владика Володимир Ющак, єпарх Вроцлавсько-Ґданський, у співслужінні з владикою Василем Тучапцем, екзархом Харківським, Протоархимандритом Василіянського Чину о. Генезієм Віомаром, ЧСВВ, Протоігуменом Провінції Найсвятішого Спасителя о. Йоаном Школиком, ЧСВВ, настоятелями монастирів, ієромонахами та запрошеними пресвітерами.

У своїй гомілії владика Володимир звернув увагу на милосердя св. Миколая, який наслідував Христа: «Бог хоче ділится своїм милосердям, незалежно від наших гріхів чи заслуг. Про це треба лише просити й прийняти». Пригадуючи євангельську історію про блудну грішницю та оздоровлення чоловіка в Єрусалимській чудотворній купелі, Проповідник наголосив, що Христос дивився не на справедливість, а на добро кожної особи. Тому милосердя є християнською надією на майбутнє. «Бог не тільки роздає подарунки чесним дітям, а й піднімає з багна гріхів. Робить це, бо є найбільшим милосердям», - зазначив Архиєрей.

Проповідник вказав на випадки, коли часто людина користає з Божого милосердя, а не дає на це право іншим людям, які, на її думку, цього не заслужили. Відтак закрадається питання про Божу справедливість. Але Христос перестерігає перед такою поставою у розповіді про скалку та колоду в оці. Більше того, «історія про Страшний суд показує, що Божа справедливість залежить від милосердя до інших», - підкреслив владика Володимир. Бути милосердним - означає прощати і послужити конкретній людині. «Якщо ми були б більше милосердними, то було б менше війн, ненависті і чвар у родинах та менше зла у світі». На завершення Проповідник побажав вчитися від Христа і св. Миколая того, що означає бути милосердним: «Подивімося на своїх близьких і запитаймо себе, чи ми до них милосердні».

Після Богослужіння о. Протоігумен подякув владикам Володимиру, Василію та всім вірним за спільну молитву. Завершились святкові богослужіння Повним відпустом та окропленням свяченою водою.

Прес-служба osbm.in.ua

Читайте також:

Коментарів: 0

Увага! Коментарі відсутні! Прокоментуйте першим...

Ваш коментар