У Гошеві завершилась Ювілейна проща та з’їзд молоді

23-26 серпня відбувалася молодіжна проща до Гошівського Василіянського монастиря Преображення ГНІХ. Кілька днів молоді віком і душею прочани долали непростий шлях, щоб спільно подякувати Богові і висловити свої намірення біля Чудотворної ікони Гошівської Божої Матері.

Паломництво розпочалося з трьох головних міст: Львова, Івано-Франківська та Дрогобича. Крім того, з Івано-Франківська разом з головою молодіжної комісії Харківського екзархату о. Миколою Микосовським, ЧСВВ вирушила також молодіжна спільнота «Квіти Слобожанщини», яка діє при храмі св. Миколая у м. Харків. У дорозі прочани радісно проводили час, молячись та прославляючи у піснях Бога. В атмосфері доброзичливості, любові та прагненні до омріяної мети, учасники прощі швидко здолали нелегкий маршрут до Гошівського монастиря.

Прибувши на місце, молодь мала нагоду поглибити свої знання у тематиці екзорцизму, фейкових новин та розпізнанні життєвого покликання. Ці явища стали цьогорічними актуальними викликами, які розглядали отці василіяни на духовних майданчиках. Згодом на Ясну Гору з’їхалися ще й інші прочани з різних міст та парафій. Всього у чуваннях взяло участь 18 молодіжних спільнот та близько 600 учасників прощі. Варто додати, що на пам’ять про цьогорічну прощу на подвір’ї монастиря було встановлено ювілейний хрест.

Після вечері розпочалась вервиця з духовними повчаннями, а відтак – Божественна Літургія. Продовжились моління адорацією Святих Таїн, де ченці разом з молодіжними спільнотами дякували Богові та роздумували над Заповідями Блаженств. Далі на прочан очікувала ватра. Продовженням чувань були представлення через сценки і банси теми цьогорічної Ювілейної ХХ прощі до Гошівського монастиря від імені молодіжних спільнот: «З Біблією крізь життя: молодь, віра, розпізнання покликання». У кожному виступі можна було побачити оригінальність та креативність молоді, яка відповідально поставилися до того, щоб донести свою ідею у зрозумілий спосіб.

Завершальним етапом спільної зустрічі молоді стала Божественна Літургія об 11.00, яку очолив ігумен Гошівського монастиря о. Вінкентій Слободян, ЧСВВ. Гомілію виголосив ієромонах Івано-Франківського монастиря Христа Царя о. Роман Мельник, ЧСВВ. Роздумуючи над недільним Євангелієм (пор. Мт. 21, 33-42), він сказав: «Цей пан, який насадив виноградник, є Господь, який створив наш світ, людей і молодіжні спільноти». Ієромонах заохотив молодь не нарікати, а натомість приносити своєчасно добрі плоди. У цьому контексті о. Роман закликав застановитися над питанням про те, який є мій особистий вклад у спільноту, до якої належу. На завершення проповідник зазначив, що основою всього є наріжний камінь, яким є Христос. А тому кожен молодий християнин чи християнка повинні черпати від Нього сили, щоб розвиватися і творити.

Після Літургії о. Вінкентій подякував всім, хто долучився до організації прощі. У свою чергу, голова молодіжної комісії Провінції Найсвятішого Спасителя ЧСВВ о. Йосафат Фітель, ЧСВВ, подякував присутній молоді та заохотив до чергової прощі наступного року. Крім того, від імені о. Протоігумена він вручив подячну грамоту бр. Августину Векляку, ЧСВВ, за багаторічне служіння у проводі християнської молоді. Більше того, бр. Августин був один з ініціаторів започаткування першої прощі до Гошева.

Завершилось паломництво до Гошівської святині уділенням Повного відпусту та окропленням вірних свяченою водою.

Прес-служба osbm.in.ua

Читайте також:

Коментарів: 0

Увага! Коментарі відсутні! Прокоментуйте першим...

Ваш коментар