
22 червня — День скорботи і вшанування пам’яті жертв війни в Україні. У Дрогобичі цього дня вшанували пам’ять жертв комуністичного терору, серед яких мученицьку смерть прийняли Блаженні Дрогобицькі священомученики Йоаким, Віталій і Северіян.
Скорботний захід відбувся традиційно на території меморіального комплексу «Тюрма на Стрийській», який розташований біля Дрогобицького монастиря св. Петра і Павла.
Скорботну панахиду відслужили ієромонахи Дрогобицького монастиря та інші душпастирі міста на чолі з владикою Григорієм Комаром, єпископом-помічником Самбірсько-Дрогобицької єпархії УГКЦ.
Звертаючись з промовою до учасників скорботного дійства, владика Григорій наголосив, що знищували тих, які могли вести за собою народ і становили найбільшу загрозу, бо могли «збудити» націю до бою за свою мову, культуру та країну, - зазначається на сайті Дрогобицької міської ради.
Завершився захід покладанням квітів та лампадок до пам’ятного хреста.

Довідка: З кінця червня 1941 року у 26 внутрішніх в’язницях Західної України КГБ масово знищувало українців. За період з 22 по 29 червня і до початку липня 1941 року, було розстріляно і закатовано близько 24 000 осіб.
У Дрогобичі на території внутрішньої тюрми-катівні НКВД-НКГБ та в тюремних камерах з 22 до 29 червня 1941 року червоні кати стратили понад 1200 українців.
Під час розкопок 1989-1990 рр. на території колишньої тюрми-катівні з 4 неглибоких ям було ексгумовано 486 тлінних решток жертв комуністичного терору 1939-1941 років не воєнного часу.



Коментарів: 0