У Червонограді відбулась презентація книги

Нещодавно у видавництві Отців Василіян «Місіонер» вийшла друком чергова книжка авторства о. Климентія Василя Стасіва, ЧСВВ «Чернеча офіра Христові й Вітчизні». У цьому дуже важливому та потрібному історичному дослідженні автор описує служіння Отців Василіян в роки жорстокого радянського переслідування.

У суботу, 9 червня відбулася презентація даної книжки у приміщенні червонорградського замку-музею Потоцького. На цю важливу подію були запрошені поважні гості, зокрема живі свідки катакомбної Церкви: Владика Василій Тучапець, Екзарх Харківський, о. Василій Мендрунь, ЧСВВ, о. Володимир Палчинськй, ЧСВВ, о. Мелетій Батіг, ЧСВВ, о. Йосиф Холод, ЧСВВ та інші.

На свято прибули голова Львівського осередку Національної спілки письменників України п. Ігор Гургула, члени правління спілки: п. Петро Шкраб’юк, п. Марія Людкевч, п. Ольга Кіс. Крім того, на цю небувалу подію прибули співбрати по Чину - Отці Василіяни з монастирів Львова, Жовкви, Крехова, Володимира Волинського та Івано-Франківська. Ведучим урочистості став Народний артист України п. Григорій Шумейко – відомий актор та ведучий.

Під час презентації книжки прозвучало багато схвальних відгуків про дослідження о. Климентія, яке стане даниної пам’яті всім тим, хто, незважаючи на небезпеку та труднощі, залишалися вірними Христові, Церкві та своєму народові. Сподіваємося, книжка «Чернеча офіра Христові й Вітчизні» стане заохоченням всім їхнім послідовникам.

Директор музею п. Галина Гриник привітала всіх присутніх й подякувала за участь у цій знаменній події, як також заохотила ознайомитися з експонатами замку-музею.

Про підпільне служіння з присутніми ділився о. Володимир Палчинський, ЧСВВ. Дуже зворушливим було свідчення с. Дарії Градюк, СНДМ про покірне життя та ревне служіння довголітнього протоігумена о. Віталія Градюка, ЧСВВ, який був її дядьком.

У своєму слові о. Климентій Стасів наголосив, що головними особами сьогоднішньої події є саме Отці та Брати Василіяни, про життя та служіння яких розповідає книжка. За словами автора дослідження, найкращою презентацією книжки буде – коли ми її прочитаємо й довідаємося про духовний подвиг ченців-василіян.

Урочистість увінчалась ще однією важливою подією – вручення членських квитків отцям Мелетію та Климентію, яких у березні цього року було прийнято до Національної спілки письменників України. Це направду важлива подія для всього Чину.

https://www.youtube.com/watch?v=bXUM6SIXJ9E&t=16s

Свято звеличував своїм співом хор монастирського храму св. Юрія в Червонограді під керівництвом регента п. Марії Латій. На завершення свята зі словами вдячності до учасників заходу звернувся ігумен Червоноградського монастиря о. Ігнатій Москалюк, ЧСВВ.

Нехай же чергове напрацювання о. Климентія стане поштовхом та заохоченням до ще ревнішого служіння Богові, Церкві та нашій Батьківщині!

Повідомив о. Йосафат Коваль, ЧСВВ

Читайте також:

Коментарів: 0

Увага! Коментарі відсутні! Прокоментуйте першим...

Ваш коментар