
18 вересня 2022 року. Храмове свято у василіянському монастирі Різдва Пречистої Діви Марії відзначили у неділю, 18 вересня. Урочисту Службу Божу очолив Провінційний вікарій та економ, настоятель монастиря св. Онуфрія у Львові о. Веніямин Чернега, ЧСВВ. Йому співслужили отці Йосафат Герляк, ЧСВВ, місцевий настоятель, Мелетій Батіг, ЧСВВ, вислужений ігумен барського монастиря, інші священники.
Монастир у Бару має давню історію, адже у XVII-XVIII століттях тут містилася велика славна школа, яку провадили отці Василіяни. російська імперія знищила цей монастир, але із здобуттям свободи отці Василіяни знову прибули до міста, щоб проповідувати Слово Боже і свідчити істину Христового Євангелія.
У проповіді о. Веніямин змалював важливі віхи із життя Пресвятої Богородиці, особливо її довір’я до Бога аж до тієї міри, що, стоячи під Хрестом свого Сина вона не нарікала, а в надії і повному упованні на Отця пильно духом споглядала Таїнство Спасіння через терпіння єдиної своєї дитини. І вона почула слова Ісуса «Ось син твій», а Іван, а з ним усі ми, учні Христові, почули слова «Ось Мати твоя». Наш народ переживає важкий час війни і страждань. І сьогодні теж багато матерів в Україні страждають, стоячи над могилами своїх синів і дочок, які віддали своє життя за Україну. Як же ж важливо навчитися від Пресвятої Богородиці вдивлятись у Таїнство Спасіння, бо сьогодні до них теж звучать Христові слова про всіх дітей України: «Не плачте, ось ваші діти». І Україна покликана почути слова святого Євангелія: «Ось ваші матері». Святкуючи свято Різдва Пресвятої Діви Марії, ми вчимося довіряти Богу і пам’ятати, що маємо Небесну заступницю, яка пройшла з нами життєвий шлях і завжди молиться за нас до свого Сина.
Після Служби Божої відбулося урочисте виставлення Святих Тайн і відслужено Суплікацію в намірі переблагання за наші провини і провини всіх людей, щоб Господь, за молитвами Пречистої своєї Матері охороняв наших воїнів від усякого зла та послав довгоочікуваний справедливий мир на Україну.
Наприкінці о. Мелетій висловив подяку отцям і братії та всім гостям за підтримку та спільну молитву. О. Мелетій Батіг заслужений за відновлення монастиря та діяльності парафіяльної спільноти УГКЦ в місті Бар. Він висловив упевненість, що Пресвята Богородиця молиться за нас у час випробовування, особливо тепер, коли сили зла намагаються здолати наш народ. Україна вже посвячена Непорочному Серцю Пречистої Діви Марії і за її молитвами зможемо ці сили зла подолати. Отець подякував тим, які служать і допомагають при василіянському храмі, жертводавцям, молільникам – усім людям, які прилучаються до розвитку монастиря Різдва Пресвятої Богородиці. Урочисте мирування усіх парафіян і гостей стало завершальним акордом святкування. Нехай наша молитва стане підкріпленням і допомогою отцям і братам, які трудяться у цьому монастирі для добра нашого народу і святої Церкви.
Інформаційний відділ отців Василіян
Ми не самі: поруч з нами Діва Марія. Празник Різдва Богородиці у м. Бар на Вінниччині.



Коментарів: 0