
12 жовтня у Бучачі відбулось величне святкування з нагоди 30-ліття виходу із підпілля УГКЦ та легалізації підпільної Церкви.
Програма урочистостей розпочалась у храмі Воздвиження Чесного Хреста Господнього Бучацького монастиря отців Василіян. Архиєрейську Божественну Літургію очолив Високопреосвященніший Архиєпископ і Митрополит Івано-Франківський Володимир Війтишин у співслужінні численних священиків. Після Служби Божої відбулась панахида за покійних єпископів, священиків, монахів, монахинь та мирян, які у час тоталітарного режиму віру зберегли, надії не втратили і понад усе любили Бога, ближніх, свою Церкву і були міцною опорою віри для багатьох.
Безпосередні учасники подій глибокого підпілля дали цінні свідчення прикладів незламності віри священиків та мирян, гідних до наслідування. Зворушливими спогадами поділився о. Володимир Палчинський ЧСВВ, довголітній ієромонах, який невтомно трудився у час підпілля на теренах Галичини.
Розповідаючи про о. Макарія Розумійка ЧСВВ, який повернувся із Сибіру на схилі віку із обмороженнями ніг і впродовж десяти років обслуговував вірних на Бучаччині, о. Володимир підкреслив його чесноти та любов до Бога, Церкви й Божого люду. Незважаючи на цькування та погрози, о. Макарій не жалів себе. Коли йому збирались ампутувати ноги у зв’язку з розвитком гангрени, він мужньо відповів: «Ні, це мої медалі. Я хочу із ними іти до Господа».
Згодом на місці, де в Бучачі у часи підпілля проживали сестри Служебниці (Згромадження Сестер Служебниць Непорочної Діви Марії), де служились Святі Літургії, а священики уділяли Святі Тайни, і де тепер, як символ незламності й вірності Богові та Святій Христовій Церкві, стоїть каплиця, був відслужений Молебень.
Після подячних молінь Митрополит Володимир як очевидець тих складних часів розповів вірним про відвагу й служіння блаженної пам’яті єпископа Павла Василика, сестер Служебниць, священиків та вірних. Владика засвідчив, що кожен, хто приходив до цього місця, не повертався без сповіді і Святого Причастя. Також владика Володимир наголосив, що двері цього дому були завжди відкриті, незважаючи на постійний нагляд працівників КДБ та міліції. «У сучасних викликах, які постають перед Церквою, — підсумував Митрополит, — нехай наші серця будуть завжди відкриті на любов Бога і ближніх так, як були відкриті серця наших ісповідників віри ХХ століття.»
У подіях святкування взяв участь міський голова Бучача, духовенство Бучацького деканату та численні вірні з Бучацького району.
Повідомив о. Йосафат Фітель, ЧСВВ



Коментарів: 0