
27 вересня 2022 року з нагоди свята Воздвиження Чесного Хреста Господнього до Лаврівськоого монастиря святого Онуфрія отців Василіян збираються прочани з різних околиць карпатських бескидів. Монастир, заснований королівським привілеєм у 1206 році, відзначає відпустовий празник. У суботу перед Воздвиженням, за традицією, яка набуває дедалі більшого поширення, відбулося одинадцяте піше паломництво від Старої Солі до Лаврова.
Урочисту Службу Божу в монастирському храмі очолив провінційний секретар о. Никанор Ситар, ЧСВВ. Йому співслужили отці Андрій Драган, ЧСВВ, ігумен Лаврівського монастиря, Іван Логай, ЧСВВ, Іван Українець, ЧСВВ, Тарас Зубко, парох Великосілля, Павло Гачан, який опіковується Українською Кальварією у Губичах.
У проповіді о. Никанор зазначив, що Хрест є нашим покровом, ми живемо під охороною хреста. Хрест має дві сторони: з одного боку бачимо хрест, на якому Христос розп'ятий, а з іншого боку – на тому самому хресті Ісус є прославлений. Хрест для християн є великим знаком і запорукою віри, бо нагадує про Христове Воскресіння. Бо якщо Христос не воскрес, то марна наша віра. Але він, після страждань на хресті подолав смерть і відкрив людям вступ до вічного життя.
Настоятель монастиря о. Андрій подякував душпастирям за служіння та вірним, що прибули до монастиря черпати любов Господню і нагадав, що двері монастирського храмі завжди відкриті для прочан, особливо у знакові дні, як от з нагоди першої п’ятниці місяця, чи 12-13 числа кожного місяця, коли відбуваються моління до Пресвятої Богородиці із Хресною дорогу та молитовними чуваннями.
Відпустові святкування продовжилися молебнем до святого Онуфрія, Суплікацією, молитвою за Україну та моліннями за оздоровлення всіх прочан, а завершилися освяченням води та мируванням.
Інформаційний відділ отців Василіян
За матеріалами: Facebook Степан Павлішак



Коментарів: 0