Прочани із Дрогобича у Погоні

25 червня 2018 року до Погінського монастиря Успіння Матері Божої прибули прочани із Дрогобича. Вчителі загальноосвітньої школи №1 разом із отцем Ростиславом Мелехом, сотрудником храму Пресвятої Трійці, відвідали обитель оо. Василіян, яка славиться на всю округу.

Після Хресної дороги прочани взяли участь у Божественній Літургій, яку очолив о. Ростислав. У гомілії отець зазначив, що тут, у Погоні, «ми можемо відчути, що місце, на якому ми стоїмо, є святе» і це відчуття виникає не лише через рукотворний храм, який милує око. Крім того, проповідник поділився роздумами над уривком із Євангелії, в якому йшла мова про оздоровлення сухорукого, який дає зрозуміти наскільки людина є цінною для Бога.

По завершенні Богослужіння, о. Іван Українець, ЧСВВ ознайомив прочан з історією обителі, яка сягає княжих часів. Опісля присутні завітали до монастиря, де знаходиться чудотворна ікона Божої Матері, а також набрали води із цілющого джерела.

Як повідомила п. Світлана Фаринович, вчителька української мови та керівник Музею історії навчального закладу, раніше школа №1 була гімназією, духівниками якої були блаженні Дрогобицькі священномученики – Яким Сеньківський, Віталій Байрак та Северіян Бараник. За її словами, наприкінці 30-х років ХХ століття вони служили у церкві Пресвятої Трійці і були духівниками гімназистів. Щонеділі учні гімназії приходили до навчального закладу та слухали «екзорту», тобто релігійну науку. Опісля вони йшли до храму, щоб взяти участь у Божественній Літургії.

Прес-служба osbm.in.ua

Читайте також:

Коментарів: 0

Увага! Коментарі відсутні! Прокоментуйте першим...

Ваш коментар