
14 січня у Київському монастирі відбулися святкування з нагоди храмового Празника.
Архиєрейську Божественну Літургію очолив Блаженніший Святослав Шевчук, отець і глава УГКЦ у співслужінні з владикою Степаном Сусом, куріальним єпископом Києво-Галицького Верховного Архиєпископства, ігуменом Київського монастиря о. Романом Шуп’яним, ЧСВВ, ієромонахами василіянами та запрошеними пресвітерами.
На початку гомілії Предстоятель привітав усіх з Новим роком за юліанським календарем. «Сьогодні – особливий день, коли ми відчуваємо, що Господь кличе нас до якогось нового періоду не лише за календарем, а й у нашому духовному та літургійному житті. Він кличе нас у новий час для спілкування», – зауважив проповідник.
Роздумуючи над значенням Союзу між Авраамом та Богом, Блаженніший Святослав виокремив важливі сенси з історії спасіння. «Ми бачимо, що оновлення настає тоді, коли людина радикально відрікається від зла. Христос каже нам не бажати нічого злого, а чинити добро і правду, лише тоді наступить оновлення», - цитує Предстоятеля інформаційний ресурс УГКЦ.
https://www.youtube.com/watch?v=kUplbtljAvY&feature=emb_logo
«Ми сьогодні відзначаємо свято Святого Василія Великого, архиєпископа Кесарії Каппадокійської. Саме його ставить перед нами Христова Церква як нову людину в Ісусі Христі, як того, хто у своєму житті зробив радикальний вибір на користь добра, Божої істини і здійснив справжню реформу й оновлення монашества. Він говорив, що монах – це ніхто інший, як досконалий християнин. Можливо, сьогодні святий Василій Великий говорить нам, що оновлення в кожному монашому середовищі настане тоді, коли монаші правила будуть написані не лише в якісь гарній книжечці, якихось конституціях, котрі монах зберігатиме у своїй бібліотеці, а коли монаші правила, обіти добровільного послуху, чистоти, убозтва будуть написані в нього на серці, коли він без примусу, без зовнішнього тиску, а сам за власною волею буде їх дотримуватися. Тоді настане оновлення в тому монастирі, в тій християнській спільноті», – підкреслив Глава УГКЦ і зауважив, що святий Василій Великий є зразком для наслідування.
Він згодом додав: «Той, хто радикально відрізує своє серце від усякого зла і неправди, стає новою людиною. Тому святий Василій Великий є той, у кому справді спочиває Святий Дух. Ми сьогодні величаємо його як великого учителя Церкви. Він у певних історичних обставинах допоміг християнам сказати, ким є Бог, у якого вони вірять».
Блаженніший Святослав заявив, що надзвичайно важливо й тепер (зокрема в українському суспільстві), щоб самі законодавці виконували закони, які вони приймають. Адже в суспільстві необхідно плекати не сліпу законослухняність, а передусім шанування закону з бажанням спільного добра в нашій державі
В часі Літургії ченці василіяни згідно з приписом відновили Богові свої монаші обіти.

Після молитви Глава УГКЦ привітав ченців і черниць Чину св. Василія Великого зі святом, а також усіх парафіян храму. Натомість о. Роман Шуп’яний, ЧСВВ подякував владикам за спільну молитву.
Завершились святкуванням Молитвою за Україну «Боже великий, єдиний».



Коментарів: 0