
29 серпня 2022 року. У свято Христового Преображення, 19 серпня, василіянський монастир у Підгірцях на Львівщині, став духовним прибіжищем для тих, які, шукаючи миру, прибігають під покров чудотворної ікони Пречистої Діви Марії. Під урочистий звук сурем вона вітає своїх дітей, вказуючи на свого Сина – Спасителя всіх людей і всього світу.
У свято Преображення Господа Ісуса Христа урочисту літургію у підгорецькому монастирі очолив владика Василій Тучапець, ЧСВВ, екзарх Харківський. Значна частина екзархату і наших парафій сьогодні знаходиться під російською окупацією. Присутні єдналися у молитві за мир і справедливу перемогу у війні.
У проповіді преосвященний Василій барвисто змалював подію Преображення, в якому єднаються свідки Божого Слова і його діла Спасіння. Це Слово ясно світить, наче сонце, просвічуючи кожну людину. Свідками цього божественного сяйва стають люди, Христові учні Петро, Яків та Іван, які супроводжували Христа земними дорогами і засвідчили Христову істину жертвою власного життя. Але такими свідками стають люди, які на землі провіщали прихід Божого Сина, а тепер приходять з небесної оселі: Мойсей як носій дарованого через нього Божого закону, та Ілля – носій безмірної Божої благодаті. Всю картину Преображення завершує сам Небесний Отець, який огортає всіх білою хмариною і безпосередньо звертається до присутніх: «Це Син мій улюблений, в якому моє уподобання».
Насправді, ми збираємося на це Богослужіння, щоб духовними очима дивитися на світло Христової істини і просвітлюватися цим словом. Таке просвітлення вкаже нам шлях і допоможе усім, а особливо нашим військовим, здолати всі труднощі, подолати ворога і здобути перемогу України.
Владиці Василію співслужили отці Йосиф Кралька, ЧСВВ, радник Протоігумена та ігумен Дрогобицького монастиря, Володимир Палчинський, ЧСВВ, заслужений ігумен монастирів у Золочеві та Івано-Франківську, Павло Яхимець, ЧСВВ, настоятель підгорецького монастиря після повернення до нього отців Василіян, Дам’ян Кастран, ЧСВВ, настоятель підгорецького монастиря у першій половині 1990 років, Іван Майкович, ЧСВВ із Крехова, Августин Шоп’як, ЧСВВ, зі Львова, Піо Павлик, ЧСВВ із Золочева та Юліян Хомечко, ЧСВВ, ігумен монастиря у Підгірцях.
До глибини душі вразило прочан слово о. Володимира Палчинського, який відслужив першу Службу Божу на подвір’ї монастиря у 1989 році. У подячному слові ігумен монастиря о. Юліян Хомечко подякував духовенству та всім людям, адже кожний, хто прибуває до монастиря, є його доброчинцем. Також запросив прочан приїжджати до цього монастиря і святого храму, бо чудотворна ікона, яку звичайно закривають іншим образом, буде відкрита аж до перемоги України у війні. Наприкінці владика освятив мозаїчний образ чудотворної ікони Підгорецької, встановлений на оновленій в’їзній брамі.
Спільнота отців і братів монастиря Благовіщення Пречистої Діви Марії в Підгірцях радо вітає та очікує прочан. Пресвята Богородиця, присутня у чудотворній іконі, огорне всіх Божою благодаттю, яку через неї Господь дарує.
Інформаційний відділ отців Василіян
Побачити Ісуса Христа Преображеного. Вл. Василій Тучапець, ЧСВВ, празник у Підгірцях.



Коментарів: 0