Отці-василіяни завітали до Папського нунція на прощальну зустріч

17 вересня отці-василіяни на запрошення Папського нунція в Україні Архиєпископа Томаса Едварда Галліксона завітали до Посольства Ватикану. Ченці монастиря св. Василія Великого у Києві подякували Архиєпископу за 4 роки плідної співпраці. Священики під час прийому обговорили роль Церкви в Україні. Нунцій зауважив, що Церква має бути відкритою для всіх, хто хоче пізнати Христа, і УГКЦ повністю відповідає викликам теперішнього часу.

Зі свого боку, нунцій додав, що його наступник також мав би бути відкритим до інших Церков та місцевої культури, адже це сприяє побудові діалогу та розвитку внутрішньо- та міжцерковних відносин.

Довідка:

Народився 14 серпня 1950 в місті Су-Фолс (англ. Sioux Falls), Південна Дакота, США. У 1976 році прийняв священиче рукоположення. З 1981 року почав готуватись до дипломатичної служби Святого Престолу, навчаючись у Папській церковній академії. Захистив докторську дисертацію з канонічного права.

З 1 травня 1985 року Томас Ґалліксон перебуває на дипломатичній службі. Працював у дипломатичних представництвах Святого Престолу в Руанді, Австрії, Чехословаччині, Єрусалимі та Німеччині.

У 2004 році Папа Римський Іван Павло ІІ призначив священика Томаса Ґалліксона нунцієм у Тринідад і Тобаго, надавши йому сан титулярного архієпископа Бомарцо. 11 листопада 2004 року відбулася його єпископська хіротонія (головним святителем був кардинал Джованні Лайоло). Крім Тринідаду і Тобаго, архієпископ Ґалліксон одночасно був акредитованим нунцієм в інших численних країнах Центральної Америки: Багамські Острови, Домініка, Сент-Кітс і Невіс, Сент-Люсія, Сент-Вінсент і Гренадини, Антигуа і Барбуда, Барбадос, Ямайка, Гренада, Суринам, Гайана, а також апостольським делегатом на Антильських островах (Ангілья, Аруба, Британські Віргінські острови, Кайманові острови, Гваделупа, Мартиніка, Монтсеррат, Нідерландські Антильські острови, острови Теркс і Кайкос, Американські Віргінські острови).

21 травня 2011 року Папа Римський Бенедикт XVI призначив архієпископа Ґалліксона Апостольським Нунцієм в Україні. 16 листопада 2011 року архієпископ Ґалліксон вручив вірчі грамоти Президентові України.

Крім рідної англійської мови, архієпископ Ґалліксон володіє італійською, німецькою, французькою і чеською мовами.

Джерело: osbm-kyiv.com.ua

Читайте також:

Коментарів: 0

Увага! Коментарі відсутні! Прокоментуйте першим...

Ваш коментар