У п’ятницю, 15 червня 2018 р. з нагоди Європейського року культурної спадщини у храмі Пресвятої Тройці УГКЦ у Вільнюсі пройшла культурна програма в рамках заходу «Ніч Культури». Захід відбувся за підтримки Департаменту по охороні культурної спадщини при Міністерстві культури в Литовській Республіці.

Програма розпочалася екскурсіями, які провів професійний гід Раймундас Шакаліс. Під час екскурсії гості мали нагоду ознайомитеся з історією храму та монастиря св. Йосафата.

Відтак, концертну програму розпочав Галицький камерний хор “Євшан”, який прибув зі Львова. У виконанні колективу лунали твори сакральної музики, твори для хору світових і українських композиторів, а також українські народні пісні.

Продовжив естафету вокальний ансамбль „In Campo Aperto“ і вокальний ансамбль православної церкви Св. Мучениці Параскеви, які ознайомили слухачів з сакральною музикою Східної та Західної Церков.

Вечір завершив ансамбль „Duo Barocco“ (мецо-сопрано Саулє Шерітє і Рената Дубінскайтє). У своїй програмі вони разом з органісткою Вірґінією Сурвілайтєю представили «Сутінкові читання» („Leçons de ténèbres“, 1714) французького композитора періоду бароко Франсуа Куперена – це твір для двох сопрано, приурочений Літургії сутінок („Tenebrae“) Великого Тижня.

Протягом ночі культури були задіяні світлові ілюмінації зовні та всередині храму.

У заході взяли участь, зокрема, Посол України в Литовській Республіці Володимир Яценківський з дружиною та працівниками посольства, представники литовської та української громадськості, числені гості міста.

За матеріалами: osbm.lt.ua

Читайте також:

Коментарів: 0

Увага! Коментарі відсутні! Прокоментуйте першим...

Ваш коментар