Монографія про Вільнюський монастир у новому томі серії

Щойно видавництвом УКУ в серії «Київське християнство» (том 16) опубліковано 2-ге, виправлене і доповнене видання колективної монографії «На перехресті культур: Монастир і храм Пресвятої Трійці у Вільнюсі».

Ошатна книга обсягом 912 сторінок є результатом спільного міжнародного дослідницького проекту Історичного факультету Вільнюського та Гуманітарного факультету Українського католицького університетів „Православні та унійні спільноти у Великому князівстві Литовському: історія, культура, пам’ять”, що реалізовувався впродовж 2015-2018 років. Колективна монографія 10 литовських й 12 українських дослідників пропонує новий інклюзивний підхід до інтерпретації спільної культурної спадщини обох народів на прикладі однієї з найдавніших релігійних інституцій у столиці ВКЛ – спочатку православного, а від XVII ст. унійного монастиря Пресв. Трійці.

Аж до середини XIX ст. спільнота ченців східного обряду і створені нею інституції були місцем зустрічі литовського Заходу та руського (українсько-білоруського) Сходу, а також духовним центром Василіянського чину і всієї Київської митрополії. У порівнянні з першою публікацією 2017 р., друге видання монографії  додатково містить новий розділ – „Документальна спадщина василіян”, з надзвичайною вартісною підбіркою джерел з історії Святотроїцької церкви та чоловічої й жіночої василіянських обителей XVIII – першої чверті XIX ст. (інвентарні описи рухомого і нерухомого майна 1701–1774 рр. та протоколи протоігуменських візитацій 1737–1821 рр.).

Цією монографією УКУ долучається до публічної репрезентації спільної для регіону Центрально-Східної Європи історико-культурної спадщини багатонаціонального ВКЛ та поліконфесійної Київської митрополії словʼянсько-візантійського обряду. Це унікальне і для Литви, і для України видання не тільки матиме велике значення для богословів й гуманітаріїв наших країн, але й сприятиме зміцненню духовних, інтелектуальних та культурних взаємозвʼязків між литовцями та українцями.

За матеріалами: ucu.edu.ua

Читайте також:

Коментарів: 0

Увага! Коментарі відсутні! Прокоментуйте першим...

Ваш коментар