Молитва за благословенний навчальний рік у Василіянському інституті

15 вересня три монаші спільноти УГКЦ (Василіянський чин, згромадження редемптористів та оріоністів), які навчаються у Василіянському інституті філософсько-богословських студій ім. митрополита Йосифа Велямина Рутського, зібралися у Львівському монастирі св. Альфонса згромадження Редемптористів, щоб у спільній молитві просити Божого благословення на новий навчальний рік.

Розпочалась зустріч Божественною Літургією, яку очолив о. Андрій Рак, ЧНІ, Протоігумен Львівської Провінції, у співслужінні з ректором Василіянського інституту о. Пантелеймоном Трофімовим, ЧСВВ, о. Еджідіо Монтанарі, СБП, та з іншими пресвітерами трьох монаших спільнот.

У своїй гомілії о. Андрій зосередився на євангельській події про готовність до приходу Господа. Саме тому він наголосив на необхідності давати свідчення віри на щодень. Йдеться про спілкування, зустрічі, прийняття рішень, які перевіряють стан нашої віри, особливо у несподіваних ситуаціях: «Складати свідоцтво про Бога – це не лише щось гарно сказати чи наповнювати якоюсь інформацією наш розум, а йдеться про те, щоб дозволяти Христовій науці проникати у наше єство, щоб змінювати нас зсередини». Наслідком такої дії є плоди Святого Духа.

Говорячи про семінарійне навчання, о. Андрій зазначив, що у процесі такої формації є важливим також виховання цілої особи, її людяності. На завершення проповідник побажав братам-студентам Божого благословення на новий академічний рік.

Після Божественної Літургії до присутніх звернувся о. Пантелеймон, який висловив радість спільної зустрічі, у центрі якої знаходиться Євхаристійний Христос. Говорячи про різні уявлення відносно вдалого навчального року ієромонах зазначив, що метою навчання у монашій семінарії є виховання майбутніх священиків-душпастирів. Йдеться про людину, яка живе таїнствами християнської віри та здатна провадити інших до Царства Божого. Цитуючи гомілію св. Василія Великого до молоді, о. Пантелеймон підкреслив важливість гармонії між тим, що навчає чернець та його прикладом зростання у вірі. Крім того, ієромонах наголосив на духовному проводі у процесі навчання. Наприкінці своїх слів ректор Василіянського інституту попросив у новому навчальному році молитовного заступництва від блаженних українського народу і святих покровителів зібраних монаших спільнот.

Далі відбулися музичні виступи братів-редемптористів, які заспівали кілька християнських пісень. Завершилась зустріч дружніми розмовами за спільним обідом.

Прес-служба osbm.in.ua

Читайте також:

Коментарів: 0

Увага! Коментарі відсутні! Прокоментуйте першим...

Ваш коментар