Молоді ченці й черниці побували у місцях Блаженного Омеляна Ковча

17 квітня, вшановуючи пам’ять блаженного свщмч. Омеляна Ковча, патріарша комісія у справах монашества УГКЦ, у співпраці з Місією Постуляції святих УГКЦ, організували мандрівку новиків та новичок Чинів і Згромаджень УГКЦ до Перемишлян, де душпастирював блаженний Омелян Ковч.

Метою паломництва було ознайомлення новиків та новичок із життям, діяльністю та мученицьким подвигом цього праведника і подвижника УГКЦ.

Учасники прощі новиків відвідали монастир Вознесіння Господнього о. Василіян у м. Золочеві. У храмі св. Миколая Чудотворця Божественну Літургію відслужив о. Полікарп Марцелюк, ЧСВВ.

У проповіді ієромонах наголосив, що мучеництво є найвищим даром життя, яким мученики ствердили віру та протиставилися агресії тоталітарних режимів. Їхнє життя було прикладом суголосності слова, проповіді і діл милосердя, якими вони засяяли, немов зорі на небі у час духовного упадку людства, у час безумства, війни.

Опісля відбулася екскурсія у музей Золочівського замку, який відомий з часів сталінських репресій як пересильна тюрма, де загинуло понад 1 500 в’язнів, серед яких були і священики УГКЦ.

Прочани відвідали Свято-Успенську Унівську Лавру, де душпастирював свщмуч. Климентій Шептицький, архимандрит Студитів. Блаженний відзначався благодійністю щодо убогих та сиріт і разом з о. Омеляном став на захист переслідуваних євреїв.

У Перемишлянах в історико-краєзнавчому музеї відбулась зустріч прочан з директором п. Любов'ю Домінчук, яка провела конференцію на тему «Духовна спадщина бл. свщм. Омеляна Ковча». Також новики та новички в центрі міста помолилися біля меморіального пам’ятника блаженного свщмуч. Омеляна та завершили паломництво молитвою у храмі св. Миколая Чудотворця, де 20 років душпастирював блаженний.

Наприкінці мандрівки парох храму о. Віталій заохотив монашество до плекання духа молитви та активної праці для добра вірних у парафіяльних громадах.

За матеріалами: missiopc.blogspot.com

Читайте також:

Коментарів: 0

Увага! Коментарі відсутні! Прокоментуйте першим...

Ваш коментар