
18 та 19 вересня 2021 року у Святоуспенському василіянському монастирі в Погоні біля Івано-Франківська відбулась ХXVI Міжнародна проща Вервиці за мир і єдність Церкви. Святкування очолили Івано-Франківський митрополит Володимир Війтишин та Харківський екзарх Василій Тучапець, ЧСВВ. У програмі святкувань теж взяли участь Протоігумени Василіянських Провінцій в Україні – Найсвятішого Спасителя о. Йоан Школик, ЧСВВ та святого Миколая о. Франциск Онисько, ЧСВВ.
Духовно-паломницький центр Матері Божої у Погоні на Прикарпатті приймав паломників Міжнародної прощі Вервиці з різних куточків України та з-за кордону. Цьогоріч вона приурочена молитві за мир в Україні, єдність Церков та збереження християнських цінностей. Програма Міжнародної прощі наповнена різними духовними заходами. Розпочалася молитовна подія у суботу із винесення Погінської чудотворної ікони Пресвятої Богородиці. Вшанування ікони Матері Божої, Цариці Покуття, є особливістю прощі до Погоні. Також були спільна молитва Співаної вервиці, богослужіння та молодіжна програма. У вечірній час віряни пройшли разом стежками Хресної дороги, у церквах відбувалися нічні чування, а просто неба при запаленій ватрі звучали духовні пісні та розважання. Віряни мали можливість користати з Таїнства Сповіді, яку уділяли більше п’ятдесяти священнослужителів. Вершиною вечірніх богослужінь стала Божественна літургія, яку очолив преосвященний владика Василій Тучапець, ЧСВВ, екзарх Харківський.
У неділю кульмінацією XXVI Прощі Вервиці стала Свята Літургія, яку відслужив Митрополит й Архиєпископ Івано-Франківський владика Володимир Війтишин у співслужінні владики Василія Тучапця, ЧСВВ, Василіянських протоігуменів о. Йоана Школика, ЧСВВ зі Львова та о. Франциска Ониська, ЧСВВ із Закарпаття та численного духовенства Івано-Франківської архиєпархії та інших регіонів України. Розважаючи над євангельським читанням, владика Володимир роздумував про те, що Отець Небесний, який сотворив світ, являється тим добрим господарем. Господь поставив у центрі виноградника Святу Церкву і все приготувавши, віддав людям, щоб вони належно користали з його добра і не тільки користали, але й приносили відповідні плоди. Подібно, як у притчі, отець посилає до людей слуг – пророків, які проповідували, що Господь потребує чистих плодів їх життя. А коли людство не послухало пророків, Отець Небесний послав свого єдинородного сина Господа нашого Ісуса Христа. Великим даром для християн є молитва. Молитва це найбільший духовний дар, наша зброя і сила. Хто з молитвою, той постійно перемагає, бо завдяки молитві з нами завжди і всюди присутній наш Творець Господь. Молитви набирають особливої сили, коли ми промовляємо їх спільно, тоді твориться жива вервиця наших сердець. Молитва на вервиці приносить мир нашій душі та єднає усіх нас, приносячи великі ласки.
Після Божественної Літургії усі присутні відновили посвяту Непорочному Серцю Пречистої Діви Марії, а владика Володимир уділив присутнім Архиєрейське благословення. Віряни, окрім особистих подяк і прохань, молилися за мир в Україні та збереження християнських цінностей. Спільні духовні заходи об’єднали прочан в одну велику родину. А завдяки співпраці обласної, районної, місцевої влади та відповідних служб для усіх забезпечили комфортні умови перебування, безпеку і медичний захист. Паломники отримали безкоштовне гаряче харчування та мали можливість погрітися, відпочити та випити теплого чаю у спеціальних наметах. А додому прочани поверталися із святою водою, яку могли набрати в оновленій криниці на цьому святому місці.
За матеріалами: Івано-Франківська Архієпархія
Фото: Погінський монастир
Проповідь митр. Володимира Війтишина з нагоди XXVI Прощі вервиці в Погоні | 19.09/2021



Коментарів: 0