Курси постійної формації для ченців Провінції Найсвятішого Спасителя

Впродовж місяця травня у стінах ВІФБС в Брюховичах проходили курси постійної формації для ченців Провінції з довічною професією відповідно до припису Статуту Чину, який вимагає, щоб ченці могли поглиблювати особистий, спільнотний, церковний і апостольський вимір своєї посвяти Богові гідно з «євангельським ідеалом слідування за Христом і гармонійного поєднання апостольської діяльності з духовним вдосконаленням» (прав. 140).

о. Йоанікій Чверенчук ЧСВВ

 За розпорядженням Протоігумена о. Йоана Школика ЧСВВ (№071/19 від 20.03.2019°р.) цьогорічні курси були присвячені новим Правилам Василіянського Чину, які набули чинності з 1 жовтня 2018 року.

о. Сергій Крутовський, ЧСВВ

Курси проходили у трьох турах, починаючи з понеділка до п’ятниці включно, в яких взяло участь більше сотні ченців Провінції.

о. Йоан Лубів ЧСВВ

 Провідниками курсів були: о. Йоанікій Чверенчук ЧСВВ, який ознайомив учасників з Правилами Василіянського Чину та розвитком його законодавства, а також з правилами Статуту про спільнотне життя і здійснення чернечої професії, богопочитання і духовні практики, домовий лад, чернечу працю й апостолят, устрій Чину, управління дочасним майном та напоумлення і процеси; о. Сергій Крутовський ЧСВВ – про чернече формування і навчання у Чині, капітули, настоятелів й урядовців. 

  Крім правничої частини Правил Чину, тобто Статуту, ченці Провінції також слухали лекції з «Повчання святого Отця нашого Василія Великого», тобто з духовної частини Правил Чину, яка містить вибрані уривки з творів св. Василія Великого. Вчитель новиків о. Августин Стрижик ЧСВВ говорив про мету і зміст спільнотного життя на славу Божу, о. Йоан Лубів ЧСВВ – про взаємини з Богом, тобто про молитву, працю та духовну боротьбу, а о. Володимир Маланюк ЧСВВ – про чесноти і плоди чернечого життя. 

о. Володимир Маланюк ЧСВВ

 Ченці також мали змогу глибше ознайомитися та порівняти актуальні норми із змістом Спільних правил, що їх схвалила І Генеральна капітула Чину в 1617 р., які уклав митр. Йосиф В. Рутський на основі творів св. Василія. Ці Спільні правила, які містили правила про спільнотне життя в Чині й чернечі обіти, разом Партикулярними правилами для окремих урядовців та із постановами Капітульних Конституцій склали основу чернечої дисципліни в Чині та його служіння Церкві впродовж століть. 

Спільна світлина учасників 3-ої тури курсів (24.05.2019р.)

 Тож зберігаючи первинний дух, Правила Чину і сьогодні промовляють до ченців, щоб вони реалізували свою посвяту Богові шляхом сумлінного і беззастережного дотримання складених обітів, віднаходили мужність прямувати вперед і сили залишатися вірними Христові та Його Церкві серед нових викликів.

Повідомив о. Йоанікій Чверенчук ЧСВВ

Читайте також:

Коментарів: 0

Увага! Коментарі відсутні! Прокоментуйте першим...

Ваш коментар