Храмовий празник у Львівському храмі св. Андрія

У день пам’яті апостола Андрія Первозваного у храмі св. Андрія (пл. Соборна, 3а), який обслуговують отці Василіяни відбулися урочистості з нагоди парафіяльного Празника.

Передували святкуванням реколекції під проводом о. Августина Стрижика, ЧСВВ, магістра новіціату. Вже 12 грудня відбулася Велика Вечірня з Литією, яку відслужив о. Теодор Пилявський, ЧСВВ. Супроводжували богослужіння своїм співом брати-студенти з Василіянського інституту філософсько-богословських студій ім. митрополита Йосифа Велямина Рутського.

У сам день пам’яті апостола Андрія, 13 грудня урочисту Божественну Літургію очолив високопреподобний о. Йоан Школик, ЧСВВ, Протоігумен Провінції Найсвятішого Спасителя у співслужінні настоятелів,  ієромонахів василіян та інших пресвітерів.

Гомілія, яку виголосив о. Августин Стрижик, ЧСВВ, була присвячена постаті св. Андрія. Звертаючись до цієї святої особи проповідник роздумував над покликанням до християнської досконалості. Крім того, о. Августин зазначив чесноти апостола. Йдеться про його покору, второпність та розсудливість. «Святий Андрій завжди залишається в тіні інших апостолів… Він був щедрим і великодушним, адже відразу кличе свого брата Петра, щоб поділитися з ним радістю зустрічі з Христом».

Говорячи про мученицьку смерть апостола Андрія, проповідник підкреслив, що «мучеництво – це найвищий Божий дар і прояв любові до Бога». Апостол Андрій пригадує нам правдивість християнської постави. «Вона полягає в тому, що коли людина розпізнає правду, поглиблює свою злуку з Богом, то повинна йти за цією правдою, як йшов за нею апостол Андрій».

Завершуючи гомілію, о Августин підсумував, що апостол Андрій навчає нас важливих аспектів християнського життя. «Життя апостола Андрія навчає нас правдивої динаміки християнського життя. Раніше чи пізніше кожен з нас, щирий і добрий християнин, який намагається любити Бога своїм серцем, буде ступати за Христом. Таким чином, раніше чи пізніше будемо входити щораз то глибше в таємницю терпіння Ісуса Христа. Так як це відбувалося в апостола Андрія, коли він отримав покликання, дав відповідь на нього, вів жертовне життя, став апостолом і врешті зазнав мученицької смерті. Тому кожен християнин чи християнка будуть в більшій чи меншій мірі будуть повторювати цю таємницю Христа».

Після Літургії настоятель храму о. Михайло Лучків, ЧСВВ подякував усім присутнім за участь у святкуванні. Також слова подяки лунали від Львівського міського голови п. Андрія Садового. Далі відбулося Виставлення Найсвятіших Тайн.

Завершилися святкування храмового Празника святковим концертом під назвою "Вірні у служінні". Музичну програму виконали солісти, камерний оркестр та хор Лауреата національної премії України імені Тараса Шевченка, Заслужена академічна капела України «Трембіта». Диригент– Ірина Куриляк. 

Прес-служба osbm.in.ua

Читайте також:

Коментарів: 0

Увага! Коментарі відсутні! Прокоментуйте першим...

Ваш коментар