Четверо братів-новиків склали перші тимчасові обіти.

19 серпня 2022 року Божого, у свято Преображення Господнього у Крехівській обителі отців Василіян четверо братів-новиків – Мартин Полінко, Лука Андрішак, Павло Кобринович та Петро Яремчук – склали чернечі обіти. Згідно із обрядом, прийшовши до святої спільноти, припали перед святим Жертовником, щоб скласти Господу Богу, в Пресвятій Тройці єдиному, на руки отця Протоігумена, високопреподобного отця Йоана Школика ЧСВВ, свої перші тимчасові обіти послуху, чистоти й убожества, тим самим закінчивши новіціят та розпочали новий етап випробування у Василіянському чині. За словами апостола Петра, в цей день брати «утвердили своє покликання і вибрання» та розпочали прямувати вузькою дорогою до Царства Небесного разом з Ісусом Христом.

Божественну Літургію очолив Протоігумен Провінції Найсвятішого Спасителя о. Йоан Школик, ЧСВВ, з яким співслужили ігумен крехівського монастиря та маґістр новиків о. Володимир Маланюк, ЧСВВ, ректор ВІФБС о. Пантелеймон Трофімов, ЧСВВ та о. Роман Якимець, ЧСВВ. Розділити радість Господнього Преображення, а також привітати братів, які прийняли спасенне ярмо та зійшли на черговий щабель до богопосвяти, приїхали батьки та близькі родичі.

Під час проповіді о. Протоігумен розважав над подією Господнього Преображення, яка відбулася на горі Тавор, пригадуючи про крихкість людської природи та неготовність апостолів збагнути таїнство Христової Жертви у світлі історії спасіння. Сподобившись споглядання таворського світла, учні лише тоді в повноті змогли збагнули божественну природу Господа нашого Ісуса Христа та виявити повну готовність іти за Ним, несучи свій хрест. Цими словами о. Йоан заохочував усіх твердо триматися свого покликання та прямувати за Світлом, яким, власне, є Христос.

На завершення Служби Божої із подячним словом Всемогутньому Богові за дорогоцінний дар покликання, батькам за життя та виховання в дусі, щоб відповісти на це Боже покликання, отцю-маґістру за батьківське тепле серце, любов, доброту та лагідність, звернувся новомонах брат Петро Яремчук, ЧСВВ.

Нашим дорогим братам щиро бажаємо Божої благодаті, ревності в молитві та праці, витривання у монашому покликанні та терпеливості в навчанні, щоб отримавши запалену свічу, вони самі стали світичами Христового Євангелія та своїм богопосвяченим життям уприсутнювали вже тут, на землі, Царство Небесне. А ми, своєю чергою, возноситимемо молитви до Всемогутнього Бога та Пресвятої Богородиці, прославленої в Крехівській іконі за наших братів і за цілий світ.

Повідомив: бр. Дмитро Голик

Читайте також:

Коментарів: 0

Увага! Коментарі відсутні! Прокоментуйте першим...

Ваш коментар