
12 липня 2022 року у дрогобицькому монастирі святих Верховних Апостолів Петра і Павла відзначили храмове свято. Божественну Літургію очолив о. Веніамин Чернега, ЧСВВ, Провінційний вікарій, економ та ігумен василіянського монастиря святого Онуфрія у Львові.
Урочисту проповідь виголосив о. Юліан Хомечко, ЧСВВ, ігумен василіянського монастиря в Підгірцях. У роздумах отець взяв за основу слова Ісуса Христа, які були звернені до апостола Петра: «Ти – Петро, Скеля, і на тобі я збудую мою Церкву». Наголосивши на важливості будування свого життя на найміцнішому фундаменті, що під час вітру і бурі не розвалиться, а завжди встоїться - на скелі, якою є Бог. Проповідник подякував усім, хто перейшов час переслідувань і зміг зберегти нашу Церкву. Також отець закликав до єдності у цей непростий час війни, який кожен з нас переживає.
Божественну Літургію співслужили отці Василіяни з різних куточків України, а запрошені численні єпархіяльні священнослужителі.
Наприкінці Служби Божої о. Йосиф Кралька, ЧСВВ, ігумен монастиря святих Верховних Апостолів Петра і Павла, подякував усьому духовенству та мирянам за спільну молитву до наших покровителів у стіп Фатімської Богоматері, фігура якої якраз перебуває в монастирському храмі. Опісля, спільно помолившись Суплікацію перед Святими Тайнами, отці здійснили святкове водосвяття та окропили вірних свяченою водою.
Монастир у Дрогобичі відомий тим, що наприкінці XVIII століття тут було відкрито українську школу, яку пізніше перенесли у святотроїцький дрогобицький монастир отців Василіян. Одним з найбільш відомих учнів цієї школи був письменник, поет, політичний діяч та національний герой Іван Франко. Сьогодні покровителі монастиря надихають отців Василіян на нові духовні подвиги і проповідь Євангелія: «Верховні Апостоли Петре і Павле, моліться за нас!»
Інформаційний відділ отців Василіян
За матеріалами: Монастир оо. Василіян Дрогобич



Коментарів: 0