Асоціація лікарів-католиків розпочала новий академічний рік

26 вересня 2020 року лікарі, які входять до Асоціації лікарів-католиків, а також інші зацікавлені медичні працівники прибули у василіянський монастир святого Йосифа у Брюховичах біля Львова. В цьому монастирі діє також Василіянський інститут філософсько-богословських студій імені Йосифа Велямина Рутського. Пандемія covid-19 внесла свої корективи у духовну просвітницьку діяльність Асоціації і ця зустріч стала першою від березня 2020 року.

Програма розпочалася Божественною літургією у монастирській церкві, під час якої духовний асистент Асоціації о. Корнилій Яремак, ЧСВВ звернувся до присутніх із словом, в якому наголосив, що сучасні обставини пандемії, страждань та смертельної небезпеки стають для всіх теж і запрошенням та можливістю свідчити істину христової віри. Адже не всі терпіння однакові, є такі, які люди охоче зносять, особливо, якщо бажають осягнути омріяну для себе мету, і навпаки, нарікають на труднощі, якщо вони здаються їм недоречними. Можна сказати, що від людини прихований смисл терпінь, але цей смисл відомий Богу, а довірившись його Провидінню, люди здатні подолати будь-які труднощі і перепони у житті, поставити собі реалістичні цілі та прямувати тією дорогою, яка прямує у вічне життя.

Божественна літургія і молитва була пожертвувана в намірі за подолання пандемії, за охорону всіх медпрацівників від небезпеки хвороби та одужання усіх хворих. Дотримуючись правил карантину, священики поблагословили усіх присутніх мощами святого отця Миколая, чудотворця Мирлікійського, та святого великомученика та цілителя Пантелеймона на знак Божої опіки над українським народом та нашого довір’я до Божого милосердя.

Після обіду в монастирській трапезі та спілкування лікарів з ченцями відбулася коротка конференція про закономірності життя та діяльності людського суспільства, які часто призводять до несподіваних та важких наслідків. Науку провів о. Пантелеймон Трофімов, ЧСВВ, ректор Василіянського інституту філософсько-богословських студій. Чому людство зустрілось з таким лихом нашого часу – пандемією covid-19? Джерела цих проблем варто шукати у віддалених часах, коли в нашій цивілізації розпочався стрімкий технічний прогрес, і як похідна від нього – бажання людини усім керувати, все контролювати, тобто стати на місце Бога, побудувати краще майбутнє без Бога, своїм розумом та силами. Однак, таке бажання – світова утопія, яка прирекла людство на блукання, війни, тоталітаризм та виникнення нових небезпек та хворіб. Зустріч напередодні свята Воздвиження Чесного Животворящого Хреста – добра нагода для всіх пригадати, що Хрест – це знак перемоги Ісуса Христа над смертю; Христос є тим, який спасає та перемагає і правдивий шлях прогресу – це шлях людини з Богом!

Збори Асоціації лікарів-католиків проводяться кожного місяця за попередньою домовленістю, про що повідомляється на сторінці у мережі facebook. Кожний академічний рік присвячений поглибленому вивченню визначеної духовної дисципліни для більш глибокого та усвідомленого практикування християнського життя лікарів. Також Асоціація проводить духовно-просвітницькі прощі в Україні та за кордон, щорічні реколекції, семінари тощо.

Читайте також:

Коментарів: 0

Увага! Коментарі відсутні! Прокоментуйте першим...

Ваш коментар