Святкуємо із Пресвятою Богородицею

8 вересня 2024 року у василіянському монастирі в місті Бар на Вінниччині відбулось храмове свято Різдва Пресвятої Богородиці. Богослужіння розпочалися напередодні 7 вересня Великою Вечірнею з Литією, яку відслужив отець Мар'ян Поспішель, ЧСВВ. У сам день празника о 10:00 годині була відслужена святкова Утреня.

Об 11:00 почалася торжественна свята Літургія, яку очолив та виголосив проповідь Провінційний секретар о. Ніканор Ситар, ЧСВВ. Йому співслужили  отці Анастасій Панькевич, ЧСВВ, ігумен Кам'янець-Подільського монастиря та отець Микола Бистрицький з місцевої римо-католицької парафії святої Анни. Щиро приймав гостей отець Климент Грещак, ЧСВВ – ігумен Барського монастиря. 

Опісля Святої Літургії вітання з тридцятилітнім ювілеєм служіння приймав о. Мелетій Батіг, ЧСВВ. Саме завдяки його старанням монастир у Бару було відновлено. Отець Мелетій Батіг багато років був настоятелем Барського василіянського монастиря святого Івана Хрестителя і парохом Барської парафії Різдва Пресвятої Богородиці. Крім священничого служіння о. Мелетій багато років працює на письменницькій ниві і в 2018 році був прийнятий до Національної спілки письменників України. За заслуги перед Барською громадою у 2017 році йому було присвоєно звання Почесного громадянина міста Бар.

На завершення святкувань біля фігури Пресвятої Богородиці відбувся подячний Молебень до Богоматері та освячення води. Василіянська чернеча спільнота у м. Бар щиро дякує усім, хто долучився до цьогорічного святкування храмового празника Різдва Пресвятої Богородиці. 

Інформаційний відділ отців Василіян

За матеріалами: Монастир св. Івана Хрестителя, м. Бар | Facebook

Читайте також:

Коментарів: 0

Увага! Коментарі відсутні! Прокоментуйте першим...

Ваш коментар