У стіп Гошівської Матері Божої

5 серпня 2024 року в Гошівському василіянському монастирі Преображення Господнього, відбулася велелюдна проща до чудотворної ікони Пресвятої Богородиці.

О 10 годині прочани взяли участь у молебні до Богоматері, який відслужив, у храмі перед іконою Богородиці Одигітрії Провінційний вікарій отець Віктор Квасній, ЧСВВ, з Калуша.

Об 11 годині розпочалася Архиєрейська свята Літургія, котру очолив Кир Микола Семенишин, єпископ-помічник Івано-Франківської архиєпархії УГКЦ. Владику зустріла і привітала молодь парафії, яка щиросердечно дякувала владиці і просила благословення, а ігумен Гошівський запросив Владику очолити Літургію.

У своєму духовному слові владика звернувся до отців, чернечої родини Чину Святого Василія Великого, усіх паломників, друзів та молоді, що прибули на Ясну Гору, щоб побути у стіп Божої Матері. Владика Миколай переказав вітання від митрополита Володимира Війтишина і запевнив про його молитви і благословення.

Саме слово стосувалося роздумів над Євангелієм від Луки, 8,16. "Ніхто не засвічує світила, щоб його вкрити посудиною або поставити під ліжко, а, навпаки, його ставлять на свічнику, щоб ті, що входять, бачили світло." Владика зазначив, що зараз ми не світимо свічок, але розуміємо ту притчу – слово Боже то світло, яке просвічує наші життєві ночі. Цьогорічний синод Єпископів заохочує до щоденного читання Божого слова. Єпископи звертаються до людей – "Кріпімося Божим словом бо в ньому дух і життя, джерело і запорука нашої надії." На завершення Владика заохотив усіх вірних до читань Слова Божого у молитовних групах, та щоденного читання святого Письма.

Божественну Літургію із владикою Миколаєм співслужили отці Йосиф Кралька, ЧСВВ, Протоігумен Провінції Найсвятішого Спасителя, Вінкентій Слободян, ЧСВВ, ігумен Гошівської обителі отець, Віктор Квасній, ЧСВВ, Провінційний Вікарій та настоятель монастиря в Калуші, Веніамин Чернега, ЧСВВ, ігумен Жовківського монастиря та Провінційний Економ, Роман Мельник, ЧСВВ, Провінційний радник і Магістр новіціяту, Роман Шуп’яний, ЧСВВ, Провінційний радник і настоятель храму святого Андрія у Львові, Артемій Новіцький, ЧСВВ, ректор ВІФБС, численне духовенство.

Після Божественної Літургії місцевий ігумен отець Вінкентій висловив подяку присутнім, зазначивши, що Богородиця почула молитви: мав падати дощ… але дощу не було, і побажав вірним, аби цю жертву нинішньої прощі прийняв Господь.

Наприкінці всі отримали апостольське благословення та повний відпуст, а також окроплення святою водою. Відтак розпочався концерт релігійно-патріотичної пісні з нагоди празника. Прочан потішили пісенною творчістю талановиті співаки Прикарпаття — Анастасія Димид, переможниця фіналу Національного відбору на участь у Дитячому пісенному конкурсі Євробачення-2023 із піснею «Квітка», Галина Курус, Тетяна Гірна, Арсен Торговецький і Соломія Кальмук. Під час концертної програми відбувся збір коштів на допомогу нашим невтомним воїнам Збройних Сил України. Віримо, що наша Цариця Карпат захистить своїм материнським покровом кожну українську родину і ще багато століть об'єднуватиме численні християнські душі на Ясній Горі в Гошеві.

Інформаційний відділ отців Василіян

За матеріалами: Гошівський Монастир Отців Василіян | Facebook

Читайте також:

Коментарів: 0

Увага! Коментарі відсутні! Прокоментуйте першим...

Ваш коментар