
31 березня 2024 року в Калуші на Івано-Франківщині владика Миколай Семенишин, єпископ помічник Івано-Франківської архиєпархії, здійснив чин освячення новозбудованого храму та відслужив архиєрейську Божественну літургію. У храмі, освяченому на честь Христа Царя, розпочинається історія нового василіянського монастиря, заснування якого ініціювала, як і в давні часи, місцева церковна громада, а благословив преосвященніший Володимир Війтишин, Митрополит та Архиєпископ Івано-Франківський. Монастир заснований рішенням Провінційної управи Отців Василіян Провінції Найсвятішого Спасителя.
У врочистій проповіді владика Миколай зазначив, що освячення храму в Калуші – історична подія, яка назавжди залишиться у пам’яті поколінь. Під час війни, коли нас знищують, ми віруємо в Бога, і знаком цього є новозбудований храм. Якщо віру не підживляти, вона пропадає, а чисельна присутність вірян у храмі є знаком такого підживлення і турботи про віру. У другу неділю Великого посту читається уривок з Євангелія про зцілення розслабленого, в якому змальовано образ Ісуса Христа, який повертає особу до цілісного життя. Євангелист описує віру чотирьох друзів, які, бачачи потребу розслабленого, здолали всі труднощі, щоб привести його до Вчителя. Сьогодні є добра нагода приглянутися, якими людьми і друзями є ми самі? Господь підносить розслабленого і прощає гріхи, «побачивши їхню віру», завдяки їх заступництву. Нехай у цьому храмі отці Василіяни теж запроваджують до Ісуса всіх потребуючих, а всі християни хай будуть добрими молільниками і помічниками, бо людина спасається не сама по собі, а разом із іншими. Будьмо друзями для потребуючих.
Архиєрейську Божественну літургію співслужили отці Йосиф Кралька, ЧСВВ, Протоігумен Провінції Найсвятішого Спасителя, Веніамин Чернега, ЧСВВ, Провінційний Економ і Радник, Віктор Квасній, ЧСВВ, Провінційний Вікарій, Йоан Школик, ЧСВВ, вислужений Протоігумен, Тарас Путько, ректор Івано-Франківської духовної семінарії, Степан Скібіцький, Калуський декан, Володимир Пітулей, адміністратор парафії Успіння Пресвятої Богородиці в Калуші, та численні священнослужителі. Також у Службі Божій взяли участь ченці та черниці, Міський Голова Калуша, представники державної та місцевої влади, численні молільники з Калуша та багатьох інших місцевостей.
Після урочистого проголошення грамоти про освячення храму владика Миколай подякував усім причетним, а передовсім одному з натхненників цього проекту, отцю Володимиру Пітулею, Отцям Василіянам, духовенству, керівництву міста, доброчинцям і будівничим, наголосивши, що найвеличнішими будівничими є ті, хто будує дім Божий. Нехай він стане і нашим домом. Отець Йосиф Кралька, ЧСВВ, Протоігумен Провінції Найсвятішого Спасителя, висловив вдячність усім, хто спричинився до сьогоднішнього свята, особливо владиці Миколаю, який здійснив чин освячення, а також владі, священнослужителям і громаді, які багато працювали, щоб постала ця святиня. О. Протоігумен побажав, щоб усі християни, які молитимуться у цьому храмі, особливо під час війни, і кожної хвилини переживали живу зустріч із Богом, щоб ми пам’ятали про військових на передовій, про матерів, які переживають за своїх синів і дочок, щоб усі пам’ятали, що Бог ніколи не покидає своїх дітей.
До присутніх звернувся Міський голова Калуша Андрій Найда, який наголосив, що освячення храму – це мегаважлива подія, бо під час війни рашисти одними з перших руйнують храми. Відрадно, що тепер постають нові храми, які є знаком відродження України. До привітань долучився Перший заступник Голови Районної цивільно-військової Адміністрації Іван Шикеринець. Отці Василіяни висловлюють подяку всім, хто молитвою і ділами причинилися до постання нового Василіянського осередку, а також керівництву та працівникам «Живого телебачення» Української Греко-Католицької Церкви, які здійснювали інформаційний супровід події та трансляцію Божественної літургії.
Інформаційний відділ отців Василіян
Фото: Олександр Савранський



Коментарів: 0