У Миколаївській церкві на валах у Золочеві вшанували свого святого Покровителя

6 грудня 2023 року у церкві святого Миколая в Золочеві, якою опікуються отці Василіяни монастиря Вознесіння Господнього, відзначили храмове свято. Цей храм є пам'яткою архітектури XVI століття і найстарішим храмом міста, який входив у комплекс оборонних валів, тому його називали ще церквою на валах. До свята громада готувалася триденними парафіяльними реколекціями, які провів о. Матей Химинець, ЧСВВ із Жовківського монастиря.

Урочисту архиєрейську Божественну літургію у день свята очолив преосвященний владика Володимир Груца, єпископ-помічник Львівської архиєпархії УГКЦ. Йому співслужили отці Веніамин Чернега, ЧСВВ, Провінційний вікарій, економ та настоятель Онуфріївського монастиря у Львові, Павло Федусів, ЧСВВ, радник протоігумена, ігумен Золочівського монастиря, Єремія Рибаков, ЧСВВ, ігумен Червоноградського монастиря, Анастасій Панькевич, ЧСВВ, настоятель Луцького монастиря, Юрій Галабуда, віцедекан Золочівського деканату УГКЦ, Вітольд Пяцельчиц, Sch.P. (орден Піарів), настоятель римо-католицької парафії в Золочеві, Єфрем Шикітка, ЧСВВ, секретар ВІФБС з монастиря у Брюховичах, Павло Ясиновський, ЧСВВ, з Бучача, Макарій Солюк, ЧСВВ, з Червонограда, Матей Химинець, ЧСВВ, з Жовкви, Павло Долішний, ЧСВВ, зі Львова, Домінік Налисник, ЧСВВ, з Дрогобича, Еміліан Семенишин, ЧБМ, із золочівського францисканського монастиря, Віталій Барабаш із Золочева.

У проповіді владика наголосив, що свято святого Миколая – це день доброти, коли люди стають добрішими та обмінюються подарунками. Ці подарунки не повинні бути коштовними, бо важливіша пам’ять і солідарність у житті. Святий Миколай зображений на іконах із закритою книгою Євангелія в руці, а це нагадує християнам, що насправді Євангеліє відкривається і оживає в людському житті через приклади побожного життя кожного з нас. Люди прагнуть жити у світі, сповненому добра. Але добро саме по собі не існує, адже світ стає добрішим, коли в ньому добрішають люди – кожний зокрема. За прикладом святого архиєпископа Миколая всі християни покликані ставати добрішими, щоб змінити цей світ і утвердити в ньому правдиве добро.

Після Служби Божої владика подякував усім парафіянам та гостям і наголосив, що 6 грудня теж відзначаємо День Збройних сил України, які боронять нашу землю та стоять на сторожі добра. Тому ми повинні всіляко допомагати ЗСУ і щодня щиро за наших воїнів молитися. Ігумен монастиря о. Павло Федусів виголосив подячне слово владиці та священнослужителям, а також присутнім, особливо жертводавцям та всім, які прилучилися до організації храмового свята.

Після водосвяття на церковному подвір’ї владика освятив барельєфну дерев’яну ікону святителя Миколая, яку виготовив та пожертвував для храму золочівський скульптор Андрій Маркевич, автор численних скульптурних робіт і композицій. Ікону встановлено у храмовому притворі, щоб святий покровитель вітав кожного молільника та відвідувача святині.

Інформаційний відділ отців Василіян

Читайте також:

Коментарів: 0

Увага! Коментарі відсутні! Прокоментуйте першим...

Ваш коментар