
29-30 липня 2023 року у фронтовому Херсоні греко-католицька парафіяльна громада при василіянському монастирі святого Володимира Великого, хрестителя України, відзначила храмове свято. Душпастирство в Херсоні та навколишніх населених пунктах отці василіяни розпочали у 1993 році із благословення Верховного архиєпископа Івана Мирослава Любачівського, а монастир заснований у 1998 році. Під час окупації московськими військами монастир став центром гуртування українців та гуманітарної допомоги, сьогодні, поряд із душпастирським служінням ченці розподіляють багато матеріальної допомоги для херсонців.
Святкування розпочались у суботу, 29 липня, великою вечірнею, яку очолив о. Йосиф Щур, ЧСВВ, настоятель монастиря Покрова Пресвятої Богородиці у Покотилівці біля Харкова. Після вечірні о. Йосиф виголосив реколекційну науку, щоб підтримати парафіян та гостей у храмі, поділившись власними досвідом і спостереженнями, адже Покотилівка протягом тривалого часу теж знаходиться у прифронтовій зоні.
У неділю, 30 липня, після урочистої утрені, яку відслужив о. Ігнатій Москалюк, ЧСВВ, ігумен херсонського монастиря, священнослужителі відслужили Божественну літургію. Численні віряни приступили до святої Сповіді та святого Причастя.
Урочисту Службу Божу очолив о. Йосиф Щур, ЧСВВ. У проповіді, проаналізувавши з богословського боку життя і значення святого князя Володимира та запропонувавши практичні настанови для щоденного життя, проповідник зазначив, що особливо у цей нелегкий час війни і страждання, постать Рівноапостольного князя Володимира є для усіх нас заохоченням вірити і довіряти Богу, боротися, і йти впевнено до перемоги.
Наприкінці літургії отець Реколектант уділив усім Апостольське благословення та повний відпуст, помолилися благальну молитву, Суплікацію, за місто Херсон і його мешканців, та привітали усіх іменинників. Ігумен монастиря склав подяку усім причетним до організації свята: о. Йосифу Щуру, ЧСВВ, бр. Віталію Павлюку, ЧСВВ та гостям із Харкова, місцевій братії о. Піо Павлику, ЧСВВ, Августину Векляку, ЧСВВ, о. д. Пахомію Левчуну, ЧСВВ, бр. Піо Франішину, ЧСВВ за невтомну і жертвенну працю у Херсоні, п. Марії з Жовкви за чудові квіти, якими прикрасили храм, гостям, які прибули із села Федорівка, а їх прибуло 30 осіб, хористам за чудовий спів, парафіянам за жертовність і працю при монастирі в важкі часи війни, а зокрема при роздачі гуманітарної допомоги.
Опісля святкова громада урочистою ходою вийшла на подвір’я монастиря до фігури Божої Матері на освячення води. Урочистості завершились загальним святковим столом, до якого запросили всю громаду вірних і який приготовили парафіяни на чолі з братом Піо Франішиним, ЧСВВ.
Інформаційний відділ отців Василіян
За матеріалами: Монастир Василіян у Херсоні



Коментарів: 0