
12 липня 2023 року Божого у Дрогобичі святкували Храмове Свято святих апостолів Петра і Павла в обителі отців Василіян. Василіянський монастир у Дрогобичі на Львівщині з давніх-давен зараховують до значущих духовних осередків регіону, тут у XVIII столітті була організована перша в місті українська школа, яку пізніше примістили у монастирі святої Трійці, який передали отцям Василіянам. У цій школі в 1864-1867 роках навчався Іван Франко. Мурована церква святих Петра і Павла – один із найрозкішніших взірців сакральної архітектури ХІХ століття, історико-архітектурна пам'ятка.

Напередодні празника була відслужена Велика вечірня з Литією. В сам день свята, який Бог благословив чудовою сонячною погодою, молилися молебень до святого Йосафата і Суплікацію. А об 11 годині розпочалася Архиєрейська Божественна Літургія, яку очолив владика Степан Сус, куріальний єпископ Києво-Галицького Верховного Архиєпископства, Голова Пасторально-міграційного відділу Патріаршої курії УГКЦ, з котрим співслужили Провінційний вікарій о. Веніамин Чернега, ЧСВВ, ігумен дрогобицького монастиря о. Йосиф Кралька, а також велика кількість ігуменів Василіянських монастирів, отців-василіян, священників і духовенства.

У гомілії Преосвященніший владика Степан, привітавши присутніх зі святом святих апостолів Павла і Петра, та передавши вітання від Глави УГКЦ Блаженнішого Святослава Шевчука і єпарха Самбірсько-Дрогобицького Ярослава Приріза, зазначив, що апостоли Петро і Павло пережили досвід знайомства з Богом. Вони віддали життя мученицькою смертю. Святі дають уроки для життя. Насамперед, Господь дає кожному шанс навернутися, незалежно від минулого людини. Теж святі апостоли навчають, що найбільшою проповіддю має бути наше життя, яке повинно стати Євангелієм у дії. В обличчі християнина Бог показує шлях тим, які шукають стежку до Бога. Вони є тими, хто показує правдиву віру. Проповідник закликав молитися до апостолів Петра і Павла, щоб вони заносили свої молитви за всіх християн для утвердження у вірі та свідчення, особливо щоб молились за наших воїнів, Церкву, молодь. А це свято нехай буде нагодою ще раз заглянути у глибини власного серця, переглянути, наскільки гідним є наше християнське життя, що здобувати Божу ласку для його вдосконалення.

На завершення Служби Божої Владика вділив Повний Відпуст з нагоди 400-ліття мученицької смерті святого священномученика Йосафата. У подячному слові ігумен монастиря о. Йосиф Кралька висловив подячні слова владиці, який опікується українськими мігрантами по всьому світі, де ще немає усталених структур УГКЦ, всім присутнім священникам, вірним, особливо тим, які приклалися до організації цього свята та оновлення храму. Опісля на подвір’ї монастиря відбулося Освячення води, якою Владика рясно покропив усіх присутніх, що так чисельно з різних куточків з’їхалися на Храмове свято до монастиря отців Василіян у Дрогобичі!
Повідомив: бр. Антоній Бліхарський, ЧСВВ



Коментарів: 0