«Емаус» – пізнавальна і молитовна подорож

18 квітня 2023 року, у Світлий вівторок, раненько, крехівські новики та кандидати під проводом о. соція Романа Мельника, ЧСВВ, розпочали мандрівку «Емаус» по василіянських монастирях України. Це традиційні пізнавальні рекреаційні подорожі, під час яких ченці мають можливість на терені ознайомитися з монастирями, їх історією та сьогоденням.

Спершу ченці відвідали василіянський монастир і храм у Золочеві. Опісля переїхали у Краснопущанський монастир, де помолилися Божественну Літургію у храмі Різдва святого Івана Хрестителя. Браття співали, а о. Роман виголосив проповідь, у якій наголосив, що людина по-справжньому пізнає Ісуса, коли зустрінеться з ним у Пресвятій Євхаристії. Справді, спочатку двоє учнів не впізнали свого Наставника, та коли Господь поблагословив, розламав і дав їм хліб, то вони зрозуміли, хто з ними розмовляв усю дорогу до Емаусу.

Наступною зупинкою наших василіян став Бучацький монастир. Тут браття зустрілись із владикою Дмитром Григораком, ЧСВВ, єпархом Бучацької єпархії, відвідали храм Воздвиження Чесного Хреста Господнього та василіянський Колегіум святого Йосафата для хлопців, який діє при монастирі. Місцеві ченці нагодували всіх смачним обідом.

Улашківці – це ще одне місце, куди завітала спільнота новіціяту. Отець Никодим Гуралюк, ЧСВВ, із запалом показував ченцям храм та церковцю, а також унікальний печерний монастир на схилах каньйону річки Серет. Браття заїхали також і в Чортків, щоб оглянути василіянський храм та новозбудований монастир.

Потім, у місті Кам’янець-Подільський о. ігумен Севастіян Бондаренко, ЧСВВ, гостинно прийняв до монастиря та нагодував усіх вечерею. Після трапези ченці прогулювалися вечірнім містом, добре провівши час на свіжому повітрі. На наступний день спільнота відвідала старовинний замок та костели святих апостолів Петра і Павла і святого Миколая.

А ще наші новики та кандидати побували в хотинській фортеці й відвідали у Чернівцях катедральний храм Успіння Пресвятої Богородиці та храм університету ім. Юрія Федьковича. Після цього вирушили до села Старі Кривотули, де на цвинтарі помолилися панахиду за батьків бр. Бенедикта Богака.

Також ченці завітали до монастиря у селі Погоня. У храмі Собору Пресвятої Богородиці всі із захопленням розглядали єдиний у світі вишитий іконостас, а також зайшли помолитися до чотирьох каплиць, присвячених Пречистій Діві Марії.

У Світлий четвер спільнота відвідала василіянський монастир та храм у Івано-Франківську, та храм у місті Калуш. Всі також помолилися за покійних рідних бр. Андрія Гібнера у с. Павлівка і бр. Клеопи Гуменного у с. Хоросно. На обід ченці завітали до Гошівського монастиря, а опісля помолилися Молебень до Богородиці за покликання до Чину і за мир в Україні. Браття піднялись на дзвіницю, де з подивом розглядали 54 встановлених дзвони. Найменший з них важить менше 10 кг, а найбільший – понад дві тони! А ще василіяни відвідали до монастиря сестер Пресвятої Родини у тому ж селі. Під вечір усі повернулися до Крехова. Добре відпочили та пізнали багато нового для свого культурного та духовного життя.

Інформаційний відділ отців Василіян

Повідомив бр. Ілля Бойко, кандидат

Читайте також:

Коментарів: 0

Увага! Коментарі відсутні! Прокоментуйте першим...

Ваш коментар