
17 лютого 2023 року в Івано-Франківській лікарні упокоївся в Бозі брат Аполлінарій Андрій Гентош, ЧСВВ, який останні роки виконував служіння в бучацькому монастирі святого Хреста Господнього.
Ввечері, 17 лютого в монастирському храмі в Бучачі відбувся монаший парастас, який очолив єпископ Бучацький владика Дмитро Григорак, ЧСВВ у співслужінні численної василіянської братії, який виголосив прощальне слово та закликав до спільної молитви за душу покійного та всіх, які відійшли до Господа. 18 лютого зранку похоронні богослужіння продовжилися Божественною літургією, яку очолив ігумен бучацького монастиря о. Теодор Нагорняк, ЧСВВ. Після панахиди похоронна процесія вирушила до монастиря в Червонограді. В монастирській церкві святого Юра чин монашого похорону очолив Протоігумен Провінції Найсвятішого Спасителя о. Йоан Школик, ЧСВВ. У проповіді о. Іван Майкович, ЧСВВ, вислужений довголітній ігумен бучацького монастиря, наголосив на великій любові покійного до краси Божого храму та постійній пошані до Ісуса у Пресвятій Євхаристії, інших його чеснотах. Брата Аполлінарія Гентоша, ЧСВВ поховали на червоноградському монашому цвинтарі біля церкви Покрови Пресвятої Богородиці в Бендюзі.
*******
Андрій Гентош, син Івана і Віри з дому Гринчук, народився 20 травня 1977 року в Червонограді на Львівщині, святі Тайни Хрещення та Миропомазання йому уділили 7 липня 1977 року в селі Острів Сокальського району, біля Червонограда. У 1984 році розпочав навчання у Червоноградській загальноосвітній школі №4, а в 1992-1995 роках навчався в СПТУ №55, після закінчення якого отримав фах столяра-будівельника та паркетника і працював за фахом у Червоноградському міському ремонтно-будівельному управлінні.
Господь торкнувся серця юнака, покликавши за собою, і 20 жовтня 1997 року Андрій подався до крехівського василіянського монастиря святого Миколая, щоб розпочати монаше життя. 12 липня 1998 року він прийняв постриг і отримав чернече ім’я Аполлінарій на честь учня апостола Петра і єпископа першого століття християнства святого Аполлінарія. Після складення перших чернечих обітів 19 серпня 1999 року брат Аполлінарій був переведений для служіння до золочівського монастиря Вознесіння Господнього, де також закінчив вступний курс Василіянського інституту філософсько-богословських студій імені Йосифа Велямина Рутського. 24 липня 2005 року, у василіянському храмі Серця Христового у Жовкві він склав довічні обіти, присвятивши своє життя на служіння Христу аж до смерті.
Протягом останньої чверті століття брат Аполлінарій Гентош, ЧСВВ, служив у василіянських монастирях в Золочеві, Дрогобичі, Лаврові, Улашківцях, Брюховичах, Бучачі. За цей час пройшов більшу частину богословських студій, а у служінні проявив ініціативність та неймовірно творчий підхід. Він служив як протопсальт і захристиянин, господар і вихователь, проводив катехизацію, провадив Марійську, Вівтарну дружини та інші товариства. Він дбав про красу храмів, а також монастирських територій, створюючи клумби, газони та садові композиції. Ченці та гості монастирів завжди захоплювалися різдвяними вертепами, великодніми чи празничними інсталяціями, які гармонійно та мистецьки витворював брат Аполлінарій.
З часом у брата з’явилися хвороби, які перейшли у хронічний стан. Внаслідок несподіваного загострення, вранці 17 лютого Ісус Христос покликав свого слугу брата Аполлінарія Гентоша, ЧСВВ до дому Небесного Отця. За молитвами і заступництвом Пресвятої Богородиці та святих нехай Всемилостивий Господь прийме його душу у своє вічне Царство.
Вічная пам’ять!
Інформаційний відділ отців Василіян



Коментарів: 0